Zpět na Horyinfo

Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Re: Domácí lanovka

Libor
Domácí lanovka
09. 04. 2017 20:29
Zdravím lezce všeho druhu,

prosím fundované lidi v tomto zajímavém a stále lákavém sportu o radu. Mám doma 6mm lano cca 50m, několik statných stromů na zahradě a svah. Chtěl bych udělat pro děti jednoduchou a bezpečnou lanovku, děti by jezdili na lanovce v sedáku nebo volně za ruce.
Potřebuji vhodnou kladku s karabinou (zn. Petzl??), která bude umístěná na laně k tomu přizpůsobená.
Vyřešit upevnění ke stromu, aby se lano nezařezávalo do stromu + pořešit napnutí.
Zároveň bych chtěl napnuté lano nechat ukotvené celoročně.
Prosím o radu, jaké zboží si zakoupit, aby dobře sloužilo, vydrželo a fungovalo bez větších provozních problémů. Pokud mi pošlete i odkaz na daný výrobek, tak se Vám budu klanět až k zemi. Samozřejmě, že nepotřebuji top výrobky, ale lepší kvalitu samotných výrobků
Případně na koho se mám obrátit.
Ještě jednou děkuji za Váš čas!!!

S úctou k Vám

Libor z Náchoda
p.libor@centrum.cz

Takto někdo popisuje domácí variantu lanovky:
[www.mt-nabytek.cz]
Libor
10. 04. 2017 07:36
Doplňují: lano je myšleno ocelové. Libor
Pavka
10. 04. 2017 21:22
Kotvení na stromech mají vyřešené slacklajnisti, věci na lajny podává třeba Rockpoint a další. Jak napínat ocelové lanko nemám tuchy.
Libor
17. 04. 2017 07:45
Zdravím a děkuji za reakci.
Libor
12. 05. 2017 15:33
Dobrý den Libore, pídím se po stejných informacích jako Vy..
Získal jste už nějaké rady a doporučení ?
Kdybyste se se mnou o ně podělil, budu rád.
Zatím mám :
vnučky, stromy, pozemek. Vnučky malé, stromy a pozemek velké.
:-)

Díky za případné informace.
Pěkný víkend přeji
Pavel Duffek
Autor:

Váš email:

Předmět:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
CAPTCHA
Příspěvek:
// Google mereni