Zpět na Horyinfo

Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Re: Samojištění

Veronika
Samojištění
10. 07. 2017 14:25
Zdravím všechny lezce,

plánujeme doma natírání střechy a ráda bych se poradila se zkušenějšíma, jak se bezpečně zajistit. Sama jsem byla pouze párkrát na stěně, takže samojištění je pro mě velká neznámá. Napadlo mě, že bych upevnila lano za ocelovou tyč na balkóně, která je zalita betonem, přehodila lano přes komín druhý konec navázala normálně osmičkou na sedák a poté bych regulovala délku pomocí karabiny nebo lépe dvou připnutých na sedák na které bych vázala lodní uzly. Jelikož jsem začátečník, nenapadá mě jiná technika. Chtěla jsem Vás poprosit o radu, zda je tento způsob vůbec bezpečný nebo zda neznáte lepší způsob. Ještě jsem uvažovala o použití automatického jistítka (Grigri apod.).

Díky za rady.
Verča smiling smiley
Petr
11. 07. 2017 00:34
Pozor na ostré hrany. Tam, kde jsou je potřeba lano podložit aby se neřízlo. uzly nejou na pohyb po střeše úplně praktické, možná by byly lepší dva jumary na dvou lanech, nebo pokud je střecha strmější být na laně ve slaňovací osmě (je speciální způsob, kdy drží a naklopením se spouští) a jištění jumarem na druhém laně. Bacha na to, že natřená a nezaschlá střecha parádně klouže.
Petr
11. 07. 2017 12:38
Když o om tak přemejšlím, kombinace Grigri a šplhadlo by taky nebyla špatná. Při spouštění s Grigri pozor na grajní polohu spouštěcí páčky, to už pak lano vůbec nebrzdí.
Veronika
14. 07. 2017 12:44
Děkuji za radu. smiling smiley
Autor:

Váš email:

Předmět:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
CAPTCHA
Příspěvek:
// Google mereni