WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku

HUDY opening OPEN

kolaudační závod

V sobotu 6.12.2014 se na brněnské HUDY stěně uskutečnil „kolaudační závod“ HUDY opening OPEN. Lezeckého „nejen“ závodu pro lezce bez rozdílu výkonnosti, pohlaví, věku a dalších faktorů se zúčastnilo celkem 42 lezeckých družstev celkem šesti národností. Takže účast, kterou by mohl závidět leckterý oficiální závod. Výsledky odevzdalo celkem 37 družstev a ti nejlepší vylezli za dvěstěčtyřicet minut více jak dvacet pět cest, nepočítaje pokusy a cesty v nichž se PP přelez nepodařil oběma.

HUDY opening OPEN bylo otevřenou soutěží v lezecké „Dvěstěčtyřicetiminutovce“. Závodilo se v kategoriích muži, ženy, mix páry a děti do 15 let. Spektrum soutěžících i jejich cíle byly takříkajíc velmi různorodé. Někdo přišel s jasným cílem vyhrát, někdo jen tak zalézt a někdo jen tak pokecat se známými, které dlouho neviděl.
Na záludné otázky kdo vlastně vyhrál, jsem včera i dnes nebyl zcela schopen odpovědět, protože počítač jsem po vyhlášení zaklapnul a odložil do kanceláře. Myslím, že pokud k tomu poznamenám, že vyhrálo lezení a zábava, nebudu daleko od pravdy.Nicméně, abychom dostáli sportovní hodnotě akce, tak přikládám i výsledky jednotlivých kategorií podle bodových součtů.

260

Ve vedlejší soutěži hodnocené podle počtu cest vylezených družstvem ve vymezeném obtížnostním rozpětí vyhráli kategorii do 5b Pavel Kašpar a Michal Kramář, kategorii 5b až 6a+ Vojta Ličko a Helča Lipenská. Nejvíc cest v rozpětí 6b až 7a dokázali vylézt Pavouk s Ríšou Litochlebem a jedinou cestou vylezenou oběma členy družstva ve stupni 7a+ atěžší vyhráli tuto kategorii Věrka Kotasová a Martin Fojtík.

Po skončení magnéziové bouře „Dvěstěčtyřicetiminutovky“ v prostorách haly a krátkém vydechnutí na baru následoval „Brněnský SPEED“.
Vzhledem ke stavu chytů ve skladu a výškovým rozdílům kategorií závodního pole jsme museli zvolit improvizovanou verzi. Tedy dvě ne zcela identické cesty obtížnosti kolem 3b. Pro postup do dalšího kola byl cíl zcela jasný, šáhnout na top, hranu stěny dřív než soupeř.
Dvojice se vždy dohodly kdo poleze kterou cestu a pouze jednou jsme museli sáhnout k opakovanému rozlezu, protože jsme nebyli schopní určit kdo plácnul dřív a jednou k určení cest losem. Na místě je určitě vyzdvihnout fair play Evy Janouškové, kdy nám to trochu zamíchalo ženskými semifinálovými rozlezy, ale vysloužila si za to potlesk přítomných.
V dětské kategorii zvítězila Emma Deuserová před Matějem Smýkalem a třetí Annou Deuserovou.
V kategorii žen si pro vítězství dolezla Andrea Pokorná, když ve finále porazila Helču Lipenskou. Třetí místo si pěkným výkonem zasloužila Lenka Soldátová.
V kategorii mužů se pavoukem postupně zrychlovalo a zrychlovalo, až byli k vidění přelezy ve stylu připomínajícím rychlostní pokusy na svěťáku. V malém finále o třetí místo nakonec těsně zvítězil Vojta Kaňa před Jirkou Večerkem. Ve velkém finále se ukázalo jak zrádná rychlost dokáže být, když favorizovanému Petrovi Burianovi smekla noha a k vlastnímu velkému překvapení se tak vítězem stal Marek Šchaffer.

Po předání cen od partnerů akce HUDY sport, MILLET, DEUTER, MAMMUT, ROCK EMPIRE, BERNARD, MAKRO a DIRECTALPINE už zbýval čas pro hlavní bod dne. Tedy důstojnou kolaudaci baru. Decentní večírek byl zakončen kolem půl třetí členy nejmenovaného brněnského oddílu, kteří tak opět důstojně reprezentovali jak sportovně, tak společensky..

Někteří z přítomných nám vyjadřovali poděkování za připravenou akci. Samozřejmě nás to potěšilo, ale dovolil bych si podotknout, že HUDY opening OPEN bylo vydařeným zážitkem zejména díky vám. Díky vám, kteří jste se zúčastnili a dokázali si spolu s námi celou prosincovou sobotu maximálně užít.
Takže co dál? Že by už jen HUDY OPEN? Že by březen? Že by zase trochu jiný formát závodu? Že by nejen závod.....