Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku

Google+

Komentáře

ke článku: Labské údolí - Levý břeh
ze dne 26.07.2017, autor článku: Petr Jandík

Komentář ze dne: 07.08.2017 18:17:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lukas (lukastodiscuss@seznam.cz)
Titulek: Zklamani
I kdyz ocenuju spoustu prace, kterou nekdo do pruvodce vlozil, pro mne je to spise zklamani, neb zopakoval snad vsechny zavazne chyby pruvodce pro pravy breh.

Najit podle pruvodce nektere skaly je docela problem, identifikovat konkretni cestu (pokud neni necim vylozene specificka) je obcas skoro nemozne. Vzdyt udelat topo nebo rozumnou fotku skaly a nacrtnout tam aspon nastupy cest je tak snadne ...

A velmi mne mrzi, ze uplne chybi informace o dojistitelnosti cest. I cesta s dvema kruhama muze byt naprosto v pohode i pro (temer) zacinajiciho piskare, neb tam ty uzliky zaplouvaj samy ... jindy nezalozi ani zkusenej piskar. Ale jak to mam sakra zdola poznat, ze jo? Plus takove informace jako delka cesty, min. doporucena delka lana, informace o slaneni, atd ... proste nic ...

Od toho by ten pruvodce sakra mel bejt, abych tyhle informace nemusel shanet po mistnich hospodach. Ale mozna vo tom to je ... autori chteli podporit tradici lezeckych hospod, kam se chodi pro informace. To by tak hralo, aby si clovek precetl vsechny dulezite informace v pruvodci, vybral si vhodne cesty a sel proste lezt!
1 0

Komentář ze dne: 08.08.2017 01:15:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Zklamani
Ano, existují i podrobnější průvodce splňující zhruba to, co chceš, zpravidla německé produkce.
V tom množství nových cest je to, co chceš nepříliš reálné dostat za přijatelnou cenu a v přijatelném čase. Je potřeba vědět, že průměrná cena průvodce třeba na Kalymnos (vydání 2010) je přes tisícovku. Cest je tam podobně, ale skal daleko míň, jen 64, takže jsou topa daleko jednodušší už jen proto, že to je stěna a na ní halda cest, žádné věže. Navíc tam není třeba psát něco o jištění, protože tam je všechno jištěné až až.
0 0

Komentář ze dne: 08.08.2017 10:26:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P. (@)
Titulek: Re: Zklamani
"Vždyť udělat topo nebo rozumnou fotku skály a načrtnout tam aspoň nástupy cest je tak snadné."
Člověče, nevíš, co píšeš. Byly případy, kdy V. Nehasil chodil nějakou skálu fotit opakovaně třeba pětkrát, hledal místa, odkud to bude nejlepší, čekal na podmínku, aby byla fotka z dálky ostrá... Pak podle toho třeba týden vyráběl obrázek, ten je potřeba doplnit o spodní třetinu stěny, která na fotce kvůli stromům chybí - a pak jsme to nepoužili, protože se nám obrázek nezdál.
Zas tak jednoduché to fakt není. Pokud pro tebe ano, jsi ideální adept na autorství dalšího průvodce. Můžeš klidně s prvními topy pomalu začít, ať pak nejsi v takovém časovém presu, jako jsme byli my.
0 0

Komentář ze dne: 08.08.2017 11:14:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Zklamani
Já si myslím, že Labák špeciálně je spíš na topa kreslená, než focená. Právě kvůli tomu, že ledacos se tam vyfotit ani v podstatě nedá.

Bohužel nejsou půdorysy ke všem skalám, na to asi naráží kritika nahoře. Je třeba to brát tak, že to je prostě časový snímek aktuálního stavu dokumentace, který dává do ruky něco, na druhou stranu zase zabírá na trhu prostor pro něco dopracovanějšího, co se tím pádem že vyšlo tohle, už nevyplatí dělat. Takhle to už bylo se spousta knihami a jinak to nebude.

Topa stěn jsou fajn, když jsou, i když tady bych byl ke konktrétnímu provedení maličko kritický. Podívám-li se třeba na Pastýřksou stěnu hned na začátku, str. 21, bylo by lepší strukturu skály udělat světlejší šedou, protože se vedení cest ztrácí v detailech skály. Taky tam nějak uniklo částečně značení, takže najít na nákresu kudy vede č. 11 nebo 13 se moc nedá.
0 0

Komentář ze dne: 08.08.2017 11:29:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Zklamani
Ve frekventovaných sektorech jsou myslím půdorysy kompletní, nebo téměř kompletní. Vynechali jsme je tam, kam se moc nechodí a kde (podle našeho názoru) je situace na skále relativně nekomplikovaná, takže by neměl být zas tak velký problém zorientovat se pouze podle popisů.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
20.06.2018 - 23.06.2018
Akademické MS v soutěžním lezení

Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Co je pro tebe Český horolezecký svaz?


Celkem hlasovalo: 4730