Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku

Google+

Komentáře

ke článku: Boj o překližku
ze dne 05.12.2017, autor článku: Petr Jandík

Komentář ze dne: 27.11.2017 19:26:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jan Krch (@)
Titulek: Nabízí se hezká představa
V případě odtržení in od out dooru, by mělo platit, že "in" nebudou chodit na "out". Aspoň bude větší klid....
Já vím, že to je nerealné, ale představa hezká.
1 0

Komentář ze dne: 28.11.2017 19:40:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lrh (@)
Titulek: Diktatura Čhs
Tak to já v Čhs nemůžu už ani psát komenty na Fb svazu.
0 0

Komentář ze dne: 28.11.2017 22:50:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (@)
Titulek: Re: Diktatura Čhs
Jakkoliv jsou pánové Žák a Oliva úspěšní organizátoři boulderových závodů a v tomto mají mé uznání, když si přečtu stanovy jejich spolku, je to abosolutistický a neodvolatelný doživotní triumvirát ze kterého mrazí. Tak jestli je ČHS diktatura, tak nevím, jak pak označit tohle. Například vyloučení člena písemným rozhodnutím předsedy a to je jen jedna drobná perlička z mnoha dalších, co je v těch stanovách.
0 0

Komentář ze dne: 29.11.2017 08:37:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lrh (@)
Titulek: Re: Re: Diktatura Čhs
Petře, vždyť tě tam nikdo nenutí vstupovat. Tak proč proti nim tak bojuješ? Tomu nerozumím. To třeba já bych se mohl zeptat jinak? Závodíš na překližce? Trénuješ někoho kdo závodí na překližce? Organizzueš závody na překližce? Pomáháš s organizací závodů na překližce?
Myslím, že z toho neděláš nic. Tak se ptám proč máš stejné právo(svuj hlas ve volbách) jako ten kdo tohle dělá všechno, do to mluvit.
I tvůj hlas byl proti mému návrhu na VH aby vznikla trenérská rada.
A přitom s tím nemáš vlastně vůbec nic společného. Nepříjde ti divné, že i ty který se soutěžním lezením nemáš nic polečného můžeš svým hlasem rozhodovat o tom jak má fungovat.
Co kdyby ses takhle začal zajímat o stanovy boxerské asociace? S nima asi také nemáš nic společného. Třeba by ti dali i možnost hlasovat abys jim pomohl s tím kam se má box ubírat.
Prostě to nechápu. Já třeba s včelařama taky nemám nic společného, tak se jim do toho nepletu. I jejich stanovy jsou mi ukradené
0 0

Komentář ze dne: 29.11.2017 11:00:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Diktatura Čhs
Libore, já proti nim nebojuju, ale špecielně být takový cholerik s důrazem na svůj vlastní názor, jako jsi ty, bych se spolku s takovýmihle stanovami vyhnul na sto honů, protože když se s nimi zhádáš, jakože to je jen otázka času, škrtnutím pera předsedy tě vyhodí, zatímco ČHS tě vyhodit nemůže.
0 0

Komentář ze dne: 29.11.2017 11:40:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Čhs tě vyhodit může
Petře Čhs tě taky může vyhodit. Už posledních pár let jsem v Čhs jen z donucení. Myslíš že mě baví být ve spollku s lidmi jako jsou Resch, Bloudek, Zoban nebo Binter?
0 0

Komentář ze dne: 29.11.2017 13:27:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Čhs tě vyhodit může
Ano, I ČHS tě vyhodit může, ale za takových podmínek, že je zatím nikdo nesplnil, ani ti, kterých by se vedení ČHS velmi rádo zbavilo. Může to udělat jen disciplinární komise, která je nezávislá na VV a samostatně volená.
Jasně, že nechceš být ve spolku s lidmi co jsi jmenoval. I já mám lidi, se kterými bych v tomto spolku raději nebyl (ty to nejsi), ale tohle je prostě demokracie se všemi jejími výhodami a nevýhodami.
V diktatuře ti může být dobře, pokud si notuješ s velícím triumvirátem, držíš hubu a krok, ale známe se dost dlouho na to abych věděl, držet hubu a krok neumíš a že by k rozmíšce dřív nebo později došlo a pak by ti v té diktatuře zas tak dobře nebylo.
0 0

Komentář ze dne: 29.11.2017 20:32:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lrh (@)
Titulek: Anticharta Čhs
Petře celá věc kolem "rozvodu" v Čhs je pikantní v tom, že Bloudek po vzoru komunistických vůdců pustil do světa jakousi antichartu. V které ani neuvádí konkrétní "nepřátele" Čhs. Stejně tak to dělali komouši. To dobře víš.
Bloudek se prostě předesral z toho co ještě nenastalo a slanil ze stěny ještě dřív než přišly skutečné problémy. Prostě jako v lezení.
To, že soutěžní lezení je v Čhs cestovka, kde, jak mi sám řekl, nevadí že ml. Binter vozí špatná umístění, protože je dobrý fotograf, a doveze pěkné fotky k propagaci Čhs.
Bloudek ví, že pohřbil s Reschem drytool. Ale protože to dělá pár lidí tak ho to nemohlo vůbec ohrozit.
Ale tady u soutěžního lezení už by ho pohřbení ohrozit mohlo. A když ta situace nastala tak se předesral. A píše komoušské bláboly.
Třeba se klukům nezadaří rozjet co chtějí. Ale už to, že Bloudek na tenhle signál reagoval takhle histericky, hovoří o tom, že změna je potřeba. Ať už s Čhs nebo bez Čhs.
A to nejdůležitější je aby si soutěžní lezci rozhodovali o soutěžení sami. Třeba v rámci Čhs nebo bez něj. Ale nějací Bloudkové kteří se najednou začínají fotit s Adamen či Stráníkem aby si udělali reklamu sami sobě, by do toho měli kecat co nejméně. Obvzlášť když ještě nedávno nevěděli, že se soutěžní lezení existuje.
3 1

Komentář ze dne: 02.12.2017 21:02:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Anticharta Čhs
Zřejmě HoBL reagoval na nějakou předchozí veřejnosti neznámou aktivitu této skupiny, která teď dělá jakoby nic, i když v jejím textu jsou náznaky, že se patrně pokusila převzít dotace pro závodní lezení.

Znakem demokracie je, že ve volbách lidi rozhodujou o věcech, o kterých nemají povětšinou ponětí a to na základě informací, které dostávají od soupeřících stran. Je to blbé,ale nikdo nic lepšího ještě nevymyslel.

Přirovnání k antichartě poněkud kulhá. Anticharta následovala po zveřejnění Charty 77 v médiích, i když pravda, to nebyla ta česká.
0 0

Komentář ze dne: 03.12.2017 15:09:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jenik Pleticha (@)
Titulek: Re: Anticharta Čhs
Libore já se divím že ještě jsi v ČHS, když máš tak skvělou možnost přestoupit do spolku ČSL kde budeš určitě vítán a budeš pro spolek přínos. Určtě by se ti ulevilo a přestal by jsi se trápit tak zlé organizaci co je podle tebe ČHS.
0 0

Komentář ze dne: 03.12.2017 15:42:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lrh (@)
Titulek: Re: Re: Anticharta Čhs
Jeníku, já bych z Čhs dávno vystoupil, ale protože na závodní lezení má Čhs razítko, tak tam "musím" být. A na druhou stranu. Ty nějak funguješ co se závodů týká? Závodíš, organizuješ závody nebo někoho kdo závodí trénuješ? Že tě zajímá problematika soutěžení?
0 0

Komentář ze dne: 03.12.2017 18:19:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@hotyinfo.,cz)
Titulek: Re: Re: Re: Anticharta Čhs
Teda Libore, asi mi něco ušlo. Tvoje jméno jsem naposledy viděl na startovní listině ledového rychlolezení ve Víru, když bys býval porazil Zobana, kdyby tě nediskvalifikovali. ČHS potřebuješ akorát na mezinárodní závody :-)
0 0

Komentář ze dne: 03.12.2017 18:58:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lrh (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Anticharta Čhs
V tomhle máš Petře pravdu. Ale ještě jsi zapoměl, že jsem trenér s trenérskou licencí tř."B". Kterou mi sice Čhs nechce uznat, ale můj právník už bude mít zanedlouho všechny podklady k případnému soudu pohromadě. A protože trénuji naši reprezentantku v soutěžním lezení, tak bych rád využíval vše čeho mohou jiní trenéři Čhs využívat. A na to musím být v ČHs.
Čhs tvrdí, že má licence je naplatná na základě mnoha blbostí. A tou hlavní je tvrzení Slávka Vomáčky za katedru sportů v přírodě. Že mi Ftvs stanovilo platnost mé licence na pět let. A přitom FTVS tvrdí, že platnost trenérských licencí neurčuje. Podle FTVS platnost trenérských licencí určuje svaz. Vomačko taky tvrdil, že UIAA doporučovalo mít platnost trenérských licencí na pět let. Když jsem napsali na UIAA aby se k tomu vyjádřilo. Tak UIAA žádné takové doporučení nedalo. Prostě Vomajda zase kecal.
Bohužel se to trochu vleče, ale už se to blíží ke konci.
0 0

Komentář ze dne: 03.12.2017 20:12:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Anticharta Čhs
Tak to je docela zajímavé, jsem zvědav jak to dopadne. Je mi divné, že by se k něčemu takovém vyjadřovala UIAA, když překližové závody patří do IFSC.
No ale přijde mi celkem běžné, že mají trenérské licence omezenouz oplatnost. Je to tak i u instruktorů. Celkem se divím, že si tu licenci prostě neobnovíš a ztrácíš čas takovýmhle hádáním. Nojo, principy. Kvůli těm už bylo válek.... :-)
0 0

Komentář ze dne: 03.12.2017 21:15:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lrh (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Anticharta Čhs
UIAA se k tomu vyjádřila protože se na ni odvolává Vomáčko. Máš pravdu dost trenérských licencí je časově omezeno, ale taky jsou svazy kde tr. licence nejsou časově omezeny např. gymnastika. Proto si délku platnosi určují jednotlivé svazy a ne FTVS jak tvrdí Vomáčko. A na druhou stranu proč bych ztrácel čas a peníze děláním si něčeho co už mám. A principy? Joooo, je doba kdy se daří zlodějum, lhářům.... a žadatelům o granty na kraviny.
0 0

Komentář ze dne: 04.12.2017 00:24:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Anticharta Čhs
Četl jsem nějakej papír od revizní komise, že se obsah dnešní licence liší od toho, co jsi dělal tenkrát, a že by to to uznali, pokud bys udělal jen rozdílové zkoušky. Už si ale nepamatuju kde jsem to viděl.
0 0

Komentář ze dne: 04.12.2017 07:08:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lrh (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Anticharta Čhs
Petře já o voze a ty o koze. Já tvrdím, že má licence je platná a Čhs tvrdí, že je neplatná. Čhs mi napsalo postupně asi osum důvodů proč neplatí, Vomáčko kvůli tomu lže. A když jim to vyvrátím, tak řeknou ať si udělám rozdílové zkoušky. Rozdílové zkoušky na co? Na to, jestlli je platná nenbo není? Jooooo prostě demokratiský spolek.
0 0

Komentář ze dne: 04.12.2017 11:03:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Gratulace
Uvidíme, jak to dopadne. Všechno nejlepší k narozeninám.
0 0

Komentář ze dne: 04.12.2017 17:50:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lrh (@)
Titulek: Re: Gratulace
Díky za přání. Taky jsem zvědavý jak to dopadne. Ale kdyby, jak ty říkáš demokratický svaz jednal rozumě, vůbec k tomu nemuselo dojít.

A, Když už chtěli dělat nové licence, měli upozornit dopředu, že chtějí rušit staré. Pak bych se mohl odvolat na to, že má licence nemá omezenou délku platnosti. A nebo se rozhodnout udělat si k té staré licenci novou. A měl bych dvě.

B, Nebo to mohli udělat jako v basketu, kde staré licence nechali dál platit a každý nový adept si licenci musí udělat po novu.

Ale u licencí v Čhs šlo hlavně o to, aby licence "A" byla ušita na míru Binterovi, sním se svezli i Eliška a Lipenská.
A když jsem se rozhodoval jestli si dělat licenci tu novou, tak jsem si říkal proč bych si měl dělat znova "B" když už ho mám a platí mi.

No a pak Čhs vymýšlelo jeden důvod za druhým, proč mi neplatí má licence. Všechny tyto důvody jsem jim vyvrátil já nebo můj právník, který vyvrátil i argumenty revizní komise. No a vedení Čhs se tedy chytlo toho, že jim Vomáčko a Baláž napsali prohlášení, že má licence měla platnost pouze pět let. Ale ti k tomu žádný dokument nemají a navíc FTVS neurčuje jak dlouho mají platit trenérské licence.

Z mého pohledu mne Čhs šikanuje. A to z toho důvodu , že neustále hledalo další důvody neplatnosti mé licence, když jsem jim je postupně vyvracel.
No a Čhs když prohraje, tak bude vyčůraně tvrdit " My nic, to FTVS nás špatně informovalo. "

1 0

Komentář ze dne: 01.12.2017 08:24:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Krocan (@)
Titulek: Spravedlnost a objektivita
Vyjádření ČHS perem předsedy Bloudka zde bylo okamžitě zveřejněno. Vyjádření ČSL se zde jaksi neobjevuje, tudíž přikládám odkaz na článek na Lezec.cz

http://www.lezec.cz/clanek.php?key=14388&nazev=c eske_sportovni_lezeni:_kdo_jsme_a_o_co_nam_jde
0 0

Komentář ze dne: 01.12.2017 15:03:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Spravedlnost a objektivita
Vyjádření ČSL by se zde okamžitě objevilo, pokud by nám ho zúčastnění pánové, které všechny osobně znám, poskytli. Zřejmě usoudili, že zveřejnění na horyinfo.cz nepotřebují a neposlali nám ho. Kopírovat články z jiných serverů nelze, to by bylo právem hodnoceno jako nekalá konkurence.
0 0

Komentář ze dne: 01.12.2017 14:08:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Krocan (@)
Titulek: Oficiální vyjádření Adama Ondry
Převzato z www.lezec.cz

Chtěl bych veřejně vyjádřit podporu Českému sportovnímu lezení. Nedělám to ze zištných důvodů, ale z mého vlastního a upřímného přesvědčení, že ČSL může přinést spoustu dobrého. První výsledky jejich skvělé práce jsou už teď vidět v podobě perfektních závodů v boulderingu. Fandím ČSL i v podpoře trenérů a mládeže. Trenéři jsou u nás nedostatkové zboží i přesto, že se lezení rozvíjí a roste, a bude jich potřeba stále víc. Vznik a činnost ČSL není ničení práce ČHS. Naopak, pokud to bude možné a obě organizace najdou společnou řeč, může to být synergie. Jestli se prokáže, že ČSL je schopnější a ČHS nebude ochotno spolupracovat, dokážu si představit i oddělení. Ale na to je dle mého názoru příliš brzy. Nechme zatím ČSL pracovat a nenechávejme ČHS podkopávat dobré záměry ČSL. - Adam Ondra
0 0

Komentář ze dne: 01.12.2017 21:29:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (Mohawk_ian@seznam.cz)
Titulek: hlavně neobjektivně
Tak tady je jasně vidět, čí jsou HORY INFO partner. Kluci tam dost jasně píšou, že ty stanovy byly založeny před dobou a byly na jinej účel a jsou připraveni je v případě náboru členů změnit. Nezapomeňte v rámci Vaší objektivnosti napsat, že ČSL podpořil Adam Ondra
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
0 0

Komentář ze dne: 01.12.2017 22:32:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: hlavně neobjektivně
Stanovy jsou z 1. ledna 2017, podívej se na justice.cz do sbírky listin. Proč a k čemu lidé známí tím, že dělají kvalitní závody potřebují tak feudální stanovy bych docela rád věděl.
0 0

Komentář ze dne: 02.12.2017 20:41:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: ciwe, to je schýza,...
My vidláci tady na vsi nevíme, která bije. Jenom jsme pochopili (a to už dříve), že největší gauneři jsou Bloudek a Resch. Ale již delší dobu zjišťuji, že to jsou vlastně úplný nuly, proti největšímu zlosynovi všech zlosynů – jakýsi Binter (alternativně vystupující pod pseudonymem starší, mladší). To musí opravdu bejt hrozná zrůda, přemýšlím, kterou banku vyloupil, kde natáčí dětský porno, jestli krade auta, případně jestli vylejvá vyjetej volej v lese. Bylo by možné o téhle zrůdě napsat nějakej investigativní materiál? Já jsem s ním v hospodě nikdy neseděl, protože ho ani neznám a úplně se hrozím, že bych ho někde mohl třeba potkat na stěně – určitě by mi šlohnul grigri, vykradl skříňku a u baru mi plivnul do kafe.
Prosím s fotkama, s výpisem z rejstříku trestů a psychologickým profilem (případně přidat i stejný materiál pro LRH).
Chlapi, jestli Vás to na umělce nebaví (se nedivím), písek je prochcanej a ledy ještě pořádně nenatekly, choďte aspoň do lesa na procházky a poslouchejte krkakvce.
Fakt je to roztomilý to číst – skoro jako dějiny dělnickýho hnutí.
1 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
20.06.2018 - 23.06.2018
Akademické MS v soutěžním lezení

Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Co je pro tebe Český horolezecký svaz?


Celkem hlasovalo: 4903