Zpět na Horyinfo

Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

skialp Silvretta 10-12.3

HonzaS
skialp Silvretta 10-12.3
13. 03. 2017 09:19
Pá 10.3 - po čtvrtečním silném sněžení a v nižších polohách vydatném dešti lavinovka na stupni 4. V sedle Bielerhode obrovské množství deskových lavin, které horská služba odstřelovala z vrtulníku. Vzhledem k podmínkám zamýšlený výstup na bivak Klostertaler Umwelt hutte nepřicházel v uvahu, Jako náhradní plán ubytování v 3* hotelu přímo na sedle a následně tůra na Hennekopf 2704m, která byla jedinou bezpečnou alternativou. Po většinu sjezdu těžší prašan, níže místy ufoukané krovy.

So 11.3 lavinovka spadla na 3 , a cesta do udolí Kostertal našláplá. Cestou na bivak několik upadených lavin (pravděpodobně odstřelených HS). Nad bivakem krásná tůra na Schneeglocke 3223m. Sjezd v prašanu , sněhu dostatek.

Ne 12.3 pro velký úspěch opakování výstupu na Schneeglocke...

Celková situace: díky masivnímu sněžení z minulého týdne v horních polohách nad 2200m dobré podmínky, zejména na ledovcích, v mnoha místech (zejména strmější svahy a sedla) stále vysoké nebezpečí deskových lavin trhajících se až na základ. Např. přechody od chaty Saarbricker hutte přes sedla Litzner aj. se kvuli nebezpečným podmínkám nechodí ..
V jižních svazích díky slunečnému počasí rychlé ubyvání sněhu.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
CAPTCHA
Příspěvek:
// Google mereni