Zpět na Horyinfo

Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sedrun - Piz Giuv, Mittleplatten

Jirka V
Sedrun - Piz Giuv, Mittleplatten
04. 04. 2021 19:01
Sobota, navzdory předpovědi, přinesla oblaka, která se ani odpoledne nad kopci nerozpustila. V bílé tmě jsme se došourali na Mittleplatten, čekali na vyjasnění ve větru a zimě sedla abychom se vyprdli na Chrüzlistock. V bíle tmě sjezd k chaloupce po zmrzlé valše, další čekání na slunce a sjezd s trouchou firnu do cukrárny. V údolí krásné sluníčko a jarní pohoda
Poledne nad Sedrun

Neděle jak vymalováno, na výstup tvrdý sníh ve stinném údolí, kdy příjemný chládek popoháněl tělo k zahřátí a tak cesta rychle ubíhala. Slunce oteplilo poslední třetinu výstupu, kdy vedro bylo zažehnáno severním větrem. Na vrcholu Piz Giuv zevlování s panoramatem od Ortleru, přes Monte Rosu k Blancu a zpět Berner Oberland, Wenden, Tödi .... Sjezd v perfektním firnu 1500 m a posledních 150 m po rozbředlé sjezdovce.
Ráno
Pohled na celou výstupovou trasu
Závěr doliny
Vrcholové svahy, zatím tvrdé
Panorama SV-SZ
Panorama SZ-SV
Peakfinder panorama
Autor:

Váš email:


Předmět:


Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
CAPTCHA
Příspěvek:
// Google mereni