Zpět na Horyinfo

Jirka V
Bernina - Sankt Moritz
13. 04. 2021 20:26
Tak si to užíváme od neděle v Sankt Moritz. Počasí podle předpovědi, sněžení, ale i vítr a kosa. Doufali jsme, že nastane změna, ale vše je jak na houpačce, každý den jinak. Proto zůstaneme v údolí a podle okolností vyrazíme výš.
Ne-Po cesty z údolí za hnusna a viditelnosti 1-10-100 m.
Dnes konečně proměnlivo a tak nahoru tam, kde mělo být 60 cm prašanu (podle měření na Motta Bianca 2447 m) na Diavolezzu. K našemu překvapení jihy uplně holé jen s novým sněhem. Severy slušné, ale nafoukané desky. Nejprve na Piz Alv, resp. do sedla a po pruzkumu jižního sjezdu zpět a prašanovým sjezdem k Alp la Stretta a opět nahoru na Piz Minor. Od prvního sedla nepřijemné vumy a trhliny v deskách a tak raděj do dalšího sedla u Piz dals Lejs. Od tud slušný sjezd zpět na sever.
Zbytek týdne nejistý, Piz Palü a Bernina s vlajkami, které moc nelákají se škrábat nahoru.

Směr Piz Alv, vrchol vpravo
První sedlo pod Piz Minor
Ofoukaná Diavolezza
Autor:

Váš email:


Předmět:


Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
CAPTCHA
Příspěvek:
// Google mereni