Zpět na Horyinfo

***Welcome! ***Log In ***Create A New Profile

***Advanced

saské chybějící věže

Láďa
saské chybějící věže
May 30, 2007 03:44PM
Ahoj, dotaz na nekoho znalejsiho Saska. Jak je to s tim poctem vezi? Proc je obcas zmeni? Proc se ptam - vedle Koenigsspitze na Pfaffech je vezicka s kruhy, ale v pruvodci neni. A zase ve Schmilce vedle Schwarzes Horn o patro výš je vezicka bez kruhu ale s ryhami po slanovani (a vyskou z kterekoli strany vetsi nez 5m).
Re: saské chybějící věže
May 31, 2007 10:04AM
Jak je to konkrétně v Sasku nevím, ale před pár lety jsem podle starého průvodce hledal v Bürschlických stěnách hvezdičkovou věž a nenašel. V novém průvodci už nebyla a pak jsem se dozvěděl, že spadla.
Láďa
Re: saské chybějící věže
May 31, 2007 12:21PM
To jsem slyšel, dokonce pry byly na zemi volne kruhy uprostred hromady pisku, na kterou se vez zmenila. Jenze v tom Sasku je to opacny pripad. No a tak mi to vrta hlavou.
starej Širl
Re: saské rozpadající se věže...
May 31, 2007 01:37PM
Tyvole, to byla Neuberova věž - jeden z Tiských klenotů s cestami od Dietricha, Naumanna, Ullricha a dalších klasiků už zpřed první světový! Zmizela někdy v osmdesátých, údajně po ráně bleskem. (Trpce jsem toho želel, neb jsem tam též měl jakousi spojovací variantu cest Naumannovy a Ullrichovy, někdy z r. 1967.)
Nazdar! V. Š.
***Author:

***Your Email:


***Subject:


Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **   ** ******** **  ** **   **  ****** 
 **   **   **   **  **  **   ** **  ** 
 **   **   **   ** **  **   ** **    
 **   **   **   *****   **   ** **    
 **   **   **   ** **  **   ** **    
 **   **   **   **  **  **   ** **  ** 
 *******   **   **  **  *******  ****** 
***Message: