Best of extrem

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 03. 04. 2006


Best of extrem 1

Nová řada průvodců od nakladatelství Panico
Nejpozději v květnu má vyjít první díl nové řady horolezeckých průvodců známého rakouského nakladatelství Panico, která svým názvem "Best of Extrem" říká o co půjde - výběr moderních cest od střední obtížnosti po extrémy. První díl má obsahovat nejhezčí cesty v horách rakouské spolkové země Salzbursko, a jak nás informoval jeden ze spoluautorů, Rudi Kühberger, bude obsahovat kromě jiného i všechny jeho nové cesty.

Best of extrem 1- menší
Best of extrem 1- menší, foto: Panico
Obálka připravovaného prvního dílu nové řady průvodců

BEST OF EXTREM - BAND 1 obsahuje výměr nejpěknějších cest od šestk do desítek v oblasti salzburska a Berchtesgadenských Alp. Těžištěm jsou sedmičky a osmičky. Výběr sestavili Roland Norcen a Rudolf Kühberger. Obsahuje famózní nové cesty od Urlkopf přes Reiteralpe, vodou vymytý vápenec Hochkönigu až ke gradiózním sportovním cestám na Gosaukamm: tisíce geniálních lezeckých metrů!
Nový průvodce nasazuje laťku vysoko: na 468 stranách jsou popsány nejlepší cesty slovem i obrazem, vedle detailních schémat jsou u mnoha cest přesné textové popisy jednotlivých délek. Je tu ale jedno nebezpečí pro puristy- "on sight" je v nebezpečí! Autor tvrdí, že tolik přesných informací se za tolik peněz nenajde nikde.

Best of Extrem - Band 1 - Salzburger und Berchtesgadener Land

na trhu od 20.04.2006

rozměr 12 x 18,5 cm, 468 plnobarevných stran. 
anglická brožura, přes 300 barevných obrázků 
ISBN 3-936740-25-9, cena € 29,80

Protože cesty Rudiho Kühbergera, které dosud známe, jsou velmi pěkné (Asterix a Obelix na Torsäule, Cinderella a Genusskönig na Östlicher Schoberkopf v oblasti Hochkönig, popisy najdete zde na webu), je se jistě na co těšit. Jen doufám, že nakladatelství Panico nebude nadále znehodnocovat schémata vytištěná na samostatných kartičkách, vhodná k nošení do stěny tím, že jsou na jedné kartičce na každé straně dvě o velikosti A6 a tím pádem pro lezce se slabším zrakem naprosto nečitelná.

Koeficient užitečnosti: cena jedné stránky vychází na 1,88 Kč za stránku. Pro srovnání například
Vltavská žula (černobílé, na kopírce) 1,35 Kč/str.