FAQ

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 30. 07. 2006

Horyinfo
Jak na to na Horyinfo.cz. Rady a porady

Jak si založím čtenářskou galerii?
Nejdřív se musíš přihlásit jako čtenář (levý sloupeček, kliknout na červený nápis "Přihlášení čtenáře". Nejsi-li ještě zaregistrován(a), klikneš na "registrace nového čtenáře" a napíšeš do tabulky jméno a heslo, pod kterým se chceš na Horyinfo přihlašovat a další potřebné údaje. Pak jdeš do galerií (v menu servis -> galerie a v meníčku dole pod obrázky klikneš na "Nová galerie". V tabulce vyplníš název a další údaje. Po návratu do galerie se už ve spodním menu objeví možnost "Nový obrázek", kterou je možné nahrát do galerie své obrázky.

Má Horyinfo kanál RSS?
Ano, zadejte si v prohlížeči feed://www.horyinfo.cz/rss.php a máte přehled nejnovějších článků. Některé prohlížeče mohou hlídat nové přírůstky automaticky.

Jak na Horyinfu najdu cesty v okolí určité chaty?
V menu vlevo nahoře najedete myší na informace ->chaty a bivaky. Vypíše se seznam chat. Najdete tu svou požadovanou, kliknete na obrázek a v popisu chaty vidíte seznam všech cest, které jsou v databázi a chodí se na ně z dotyčné chaty.

Co když nevím, jak se chata jmenuje, ale jen název kopce v okolí?
Vpravo nahoře kliknete na "Rozšířené hledání cest" a do pole Hledaný text napište název kopce, cesty nebo něčeho, co víte. Vypíše se seznam cest, které slovo obsahují. Klikněte na název cesty a podívejte se do tabulky popisu cesty. V prvním sloupci je podtržený název chaty. Je-li to ta hledaná, kikněte na název a dostanete kompletní výpis včetně seznamu evidovaných cest.

Jak najdu články obsahující nějaké slovo?
Vpravo nahoře napište toto slovo do okénka nadepsaného hledej a stiskněte klávesu Return. Vypíší se články, které obsahují hledané slovo. Kliknutím optevřete požadovaný článek. Může to být i jméno autora a podobně.

Když nechám kurzor kupř. na nápisu články a chci čcist, mam přes text otevreno okno s nabidkou
Subnabídka se vysunuje vždy, když je myš kdekoliv na ploše menu nebo submenu. Parkujte kurzor mimo oblast menu.

Jak se dostanu na hlavní stránku, když v menu na to nic není?
Jednoduché. Stačí kliknout na logo Horyinfo vlevo nahoře. Platí to i v diskusi.

Jak poznám, ke kterému článku je komentář v seznamu posledních komentářů?
Podržíte nad odkazem na komentář kurzor a po chvíli vyskočí titulek s názvem článku.

Jak poznám, ke které cestě je komentář v seznamu posledních komentářů cest?
Podržíte nad odkazem na komentář kurzor a po chvíli vyskočí titulek s názvem cesty.

Jaký význam má přihlášení (zaregistrování) čtenáře?
Registrovaný čtenář má možnost založit si svou vlastní galerii obrázků. V komenářích se mu automaticky vyplňuje e-mail s pokud si to objedná, dostává mailem upozornění na nové články a cesty.

Prohlížení fotek v cestách: je to tak, ze v ceste je jedna fotka , pod tim napsano pocet. Kdyz klepnu na pocet, otevre se mi novy okno s vyberem tady ok, ale kdyz klepnu rovnou na fotku (coz udela kazdej) otevre se mi primo v tomhle okne a nenabizi zadnou moznost prochazeni tam a zpet.
Možnost procházení tam a zpět existuje. Listování dopředu a dozadu se dělá jednak klávesami N=next a P=previous a zavření okna klávesou x, jednak když dáme myš k pravému kraji fotky, vyleze klikací šipka doprava, u levého okraje klikací šipka doleva. Samozřejmě, u první fotky je šipka jen doprava a u poslední jen doleva, logicky.

Jak poznám, ke které cestě je komentář v seznamu posledních komentářů cest?
Podržíte nad odkazem na komentář kurzor a po chvíli vyskočí titulek s názvem cesty.

Vložil jsem do databáze cestu, ale ještě nikdy se nezobrazila na hlavní stránce i když v rozšířeném hledání se ukazuje?
Na hlavní stránce se neukazují cesty bez úvodní fotky, aby nekazily vzhled.

Pokud byste měli jakoukoliv další otázku, napište do redakce