Hledejte informace u odborníků

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 16. 01. 2007

Seznam - nakupujte u odborníkůHoryinfo prý obsahuje minimum informací

Aktualizace
Alespoň podle odborníků na horolezectví, kteří na serveru Seznam.cz posuzovali naši žádost o zařazení do seznamu elektronických magazínů z oboru horolezectví a outdooru.

Odpověď ze Seznamu byla pro nás šokující:
stranka s temito udaji: URL: https://www.horyinfo.cz Titulek: horyinfo
obsahuje minimum informaci, a proto byla zadost o jeji zatrizeni do katalogu Seznam.cz zamitnuta.
Do katalogu je mozne registrovat pouze stranky s kvalitnim a hodnotnym obsahem.


Tolik citace z nikým nepodepsané anonymní odpovědi došlé ze Seznamu. Nevím, jaké nároky má Seznam na zařazení do svého seznamu, že je pro něj 209 článků, podrobné popisy 395 lezeckých cest, databáze 83 chat a další informace minimálním obsahem?

Jaké parametry mají weby, které jsou v současnosti odkazovány v Seznamu? Podívejme se na to (stav 16.11.2007, 23:30 hodin):

server Návštěv denně Počet článků Stáří posledního článku Délka působení (let) Poznámka
havran.info 98 cca 140 11 dní2
Tech.laviny.cz neuvádí cca 51 6 dní1?Na Seznamu chybný a neaktuální název. Od konce loňského roku je tento obsah na serveru Outdoorinfo.cz, s nímž ostatně spolupracujeme. Protože obsah Outdoorinfa byl původně částí serveru laviny.cz, je těžké zjistit jak douho je obsah k dispozici. Samostatné Outdoorinfo funguje od podzimu 2006.
outside.cz neuvádí 0 -<1Jedná se o webové stránky tištěného časopisu, nikoliv o elektronický magazín, takže tam články vlastně nejsou.
out.cz neuvádí 221 4 dny4Design je poněkud rozpadlý, při širší obrazovce se hlavička posunuje mimo osu layoutu.
Treking.cz 1256 635 0 dní3Tento web má Seznam zařazen duplicitně
Montana 107 92 5 dní2Počítány články jen z e-montany, protože má jít o srovnání e-zinů. Montana jako časopis je tu už řadu let a článků má nepočítaně.
Lezení po skalách 5744 cca 800 1 den9Jedná se o odkaz jen na skalní část serveru Lezec.cz. Uvádět odkaz jen na jednu jeho část je zcela nesmyslné. Návštěvy jsou vztaženy na celý web, počet článků jen ve skalní části.
Outdooring.cz 91 kolem 100 ?2Méně článků a mnoho tříděných odkazů, mimo jiné i na Horyinfo. Stáří posledního článku nelze zjistit, protože neuvádí datum.
Horydoly.cz 2328 kolem 10543 0 dní3Známý web Kuby Turka. netřeba představovat. Jeho záběr je podstatě širší. Ve své rubrice "Odjinud" zařadil často odkazy na články z Horyinfa. Nevím, lze-li brát vážně počet článků, nalezených vyhledávačem Jyxo, to by muselo vycházet 9 článků denně a to nejspíš nevychází.
Treking.cz 1256 635 0 dní3Duplicitní zařazení téhož webu pouze pod alternativní adresou.
Svět outdooru 1403 odhad 100 až 200 ročně? 0 dní8Počet článků se nepodařilo zjistit


Jak si v tomto společenství vede Horyinfo?
server Návštěv denně Počet článků Stáří posledního článkuDélka působení (let) Poznámka
www.horyinfo.cz 1043 210 0 dní1


Co myslíte, mají odborníci Seznamu pravdu, že je zde na Horyinfu minimální a nekvalitní obsah a že si nezaslouží zařazení do výše uvedené společnosti?

Aktualizace:
Dnes ráno jsme dostali od Seznamu další mail, tentokrát již podepsaný:
Dobrý den,

na základě vašeho e-mailu byla stránka opětovně překontrolována a bylo zjištěno, že žádost o přidání o odkazu do katalogu byla posouzena nesprávně. Stránka obsahuje kvalitní informace a je možné ji přidat do katalogu pokud o to budete mít i nadále zájem.

S pozdravem
Šárka Netrefová
Administrator katalogu
Seznam.cz, a.s.
Radlicka 2, 150 00 Praha 5


Přece jen se nakonec na Seznamu našli i soudní lidé, kteří přehodnotili evidentně chybné rozhodnutí. Odkaz na Horyinfo se již zobrazuje na této stránce. Asi bychom měli jiný názor na třídění všech uvedených serverů podle kvality, než má Seznam, ale to už je celkem drobnost. Závěr této kauzy je v podstatě dobrá zpráva, že i když došlo k selhání jednotlivce, Seznam se stížností zabýval a sjednal nápravu.