Mrázek 3. na ME v boulderingu

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, www.ifsc-climbing.org, lezec.cz, Vydáno dne: 19. 03. 2007

Tomáš Mrázek na stupních vítězůTomášův úspěch v Birminghamu

. Dvojnásobý mistr světa a vítěz Světového poháru Tomáš Mrázek uspěl na Mistrovství Evropy v Birminghamu, kde získal v boulderingu třetí místo za Nepálským Rakušanem Davidem Lamou a Finem Nalle Hukkataivalem. Mistryně ČR ve lezení na obtížnost Silva Rajfová se do finále nedostala a obsadila pěkné 8. místo.

Protože bouldering není Tomášova hlavní disciplína, je třetí místo velkým úspěchem, i když při troše štěstí mohl dosáhnout i výše. Prvni bfinálový boulder přelezl Tomáš "s prstem v nose". Druhý se mu ale nepodařil, když nenašel správné držení jednoho z chytů pravou rukou, zatím co ostatní na správné řešení přišli.

Ze závodu ME
Ze závodu ME, foto: photos courtesy IFSC / Messenger BMC


Rozhodující se pak stal třetí boulder, který se lezl ze spodních chytů přes převis v podobě krabice, na kterou se muselo postavit a daleko přesáhnout do závěrečného chytu. Tento boulder vylezli jen tři závodníci včetně Tomáše, který si při navalování na krabizi narazil bradu a zanechal tam krvavou stopu. Ve čtvrtém boulderu bylo na všech už vidět únava. Tomášovi nešla výměna rukou a čtvrtý boulder nevylezl, stejně jako Francouzi. Šestnáctiletý Rakušan nepálského původu, David Lama, v sobě ještě našel zbytek sil, a těsně před časovým limitem vyřešil i čtvrtý boulder a vyhrál napínavý závod. Za vítězství si vydělal podle stanov IFSC 2 415 euro, Mrázek dostane 840 Euro.

Tomáš Mrázek na stupních vítězů
Tomáš Mrázek na stupních vítězů, foto: photos courtesy IFSC / Messenger BMC


Celkové výsledky:

Muži:
1. David Lama - Rakousko
2. Nalle Hukkataivale - Finsko
3. Tomáš Mrázek - Česká Republika

Ženy:
1. Juliette Danion - Francie
2. Olga Šalagina - Ukrajina
3. Olga Beško - Ukrajina