Mistovství světa mládeže

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 30. 08. 2007

Adam Ondra vyhrál před Masahiro Higuchim (JPN) a Maxem Rudigierem (Rak.)Adam mistrem světa

Adam Ondra se stal nejúspěšnějším reprezentantem naší republiky na Mistrovství světa juniorů v Ekvádoru.MSJ Ekvádor-Adam Ondra
MSJ Ekvádor-Adam Ondra, foto: Jaro Kováčik


V kategorii mládeže B zvítězil před Japoncem Masahiro Higuchim a Rakušanem Maxem Rudigierem. V kategorii mládeže A se umístil Martin Stráník v lezení na obtížnost na 6. místě, v lezení na rychlost na šestnáctém. V juniorkách byla Silvie Rajfová v lezení na obtížnost pátá, Lucie Hrozová patnáctá. V závodě juniorek na rychlost byla Lucie Hrozová sedmá a Silva Rajfová dvanáctá. Edita Vopatová získala v kategorii mládeže B. šestnácté místo, v rychlosti byla třicátá.

Česko-slovenský tým na MSJ v Ekvádoru
Česko-slovenský tým na MSJ v Ekvádoru, foto: Jaro Kováčik


V celkovém rankingu dospělých je z naší mládeže a juniorů Martin Stráník čtyřiadvacátý, Silvie Rajfová 39. v obtížnosti a 6. v boulderingu. Lucie Hrozová je v rychlosti 44.

MSJ Ekvádor, Martin Stráník
MSJ Ekvádor, Martin Stráník, foto: Jaro Kováčik


V Evropském poháru mládeže 2007 jsou v juniorech Rajfová 3., Hrozová 6., Jan Chvala 13., Ondřej Nevělík 47.

V kategorii mládeže A jsou Anna Čermáková 21., Daniela Kotrbová 26., Debora Šandová 34., Tereza Čermáková 42., Martin Stráník 2., Martin Pražan 23., Martin Šifra 24., Lukáš Skřejpek 32.

V kategorii mládeže B jsou Tereza Pivodová 26., Edita Vopatová 39., Monika Kuhn-Gáberová 45., Adam Ondra 1., Filip Harna 16., Roman Kučera 53.

Adam Ondra vyhrál před Masahiro Higuchim (JPN) a Maxem Rudigierem (Rak.)
Adam Ondra vyhrál před Masahiro Higuchim (JPN) a Maxem Rudigierem (Rak.), foto: Jaro Kováčik