Rychlolezecké závody na Kladně

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Marťan, Vydáno dne: 06. 09. 2007

Závody na rychlost - Sambar SpeedČeský pohár a Open

O víkendu se na venkovní lezecké stěně Hokok Sport Kladno vysoké 24m za podpory Českého horolezeckého svazu a zhruba 50 fandů lezení konaly lezecké závody na rychlost. V sobotu Český pohár a v neděli Open pro veřejnost.

Závodníci měli pro přípravu k dispozici prostory a zázemí vnitřní lezecké stěny. V sobotu do kvalifikace nastoupilo 8 mužů a 5 žen, po prohlídce dvou 25 m závodních cest o obtížnosti přibližně 5+, jenž postavil a předlezl Martin Jungling. Obě kolmé cesty s vodorovným převisem potrápily nejvíc tři lezce, kteří převis nepřekonali.

Závody na rychlost - Sambar Speed
Závody na rychlost - Sambar Speed, foto: Michal Vlček


Počasí bylo polojasné, atmosféra pohodová a po hodinové pauze nastoupili muži do semifinále, kde byla jediná změna pořadí v závodu a Dominik Mika (Sambarsport.cz) předlezl Jakuba Hejla (Mammut Holešovice). Nejlepší časy na obou cestách zalezl Libor Hroza - 87' (Mammut Holešovice), v semifinále na první cestě 25:80 vteřin a ve finále na druhé cestě 23:92. Libor Hroza se stal zároveň i vítězem s finálovým součtem časů 0:50:56. Na druhém místě se umístil Jiří Švácha 86' (Sambarsport.cz) s časem 0:52:04.

Závody na rychlost - Sambar Speed
Závody na rychlost - Sambar Speed, foto: Michal Vlček


Na prvním místě v ženské kategorii se umístila Tereza Jendřejasová 89' (Sambarsport.cz) se součtem cest 2:58:63, druhé místo Gábina Houdová 85' (Kladno) 3:17:56. V neděli z přibližně stopadesáti příchozích z řad lezců i nelezců, našla k lezení na rychlost odvahu jen třicítka lezců. O tom, že cesty mají skutečně poctivou délku, stejně tak jako v sobotním Českém poháru svědčí i to, že někteří závěrečný převis nedolezli, v neděli nakonec cesty dolezlo pouze šestnáct závodníků.

Více informací na speed.sambar.cz

Marťan