Edita Vopatová

Autor: Radim Bzura <(at)>, Zdroj: Radim Bzura, Exex.s.r.o., Vydáno dne: 22. 10. 2007

Tarn, 7cProdlužení mistrovské série

Ústecká rodačka Edita Vopatová (1993) pokračuje ve své nepřetržité sérii Mistrovských titulů v lezení na obtížnost na umělé stěně již od roku 2004.Arco - Belveder
Arco - Belveder, foto: Exex, s.r.o.


Tento víkend 14-15.10. získala na umělé stěně v pražském lezeckém centru Smíchov titul mistryně ČR 2007 dívky, ročníků 1992 a 1993 a zároveň se stala vítězkou Českého poháru ve sportovním lezení za tři 1.místa a jedno 3.místo v seriálu čtyř závodů letošní sezóny. Letos se Edita posunula do kategorie 14-15 let, kde závodila s dívkami o rok staršími. I z těchto důvodů jsme její výsledky očekávali trošku s napětím. Letos se Edita stala i členkou reprezentačního družstva ČHS. Jejím letošním nejdůležitějším závodem v zahraničí bylo určitě Mistrovství světa juniorů v latinskoamerickém Ekvádoru kde skončila díky chybě v klasifikační cestě na 16. místě.

Arco - La Gola
Arco - La Gola, foto: Exex, s.r.o.


Editě se letos dařilo i na skalách, kde přelezla cesty obtížnosti 8a což jí řadí ke světové špičce i mezi ženami. Její letošní příprava probíhala v podstatě po celé Evropě od Španělska, přes Francii, Itálii a Německo. Náročnou tréninkovou přípravu a zejména Mistrovství světa mohla absolvovat díky podpoře partnerů, společností Hudy sport, Rock Empire a Feast Chemie. Letošní juniorská sezóna skončila, ale věřím, že Edita našlápne do té příští stejně šťastně jako letos.

Lago di Garda
Lago di Garda, foto: Exex, s.r.o.


Radim Bzura, Exex.