Chcete peníze na výlet?

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: David Gladiš, Vydáno dne: 04. 01. 2008

Odpočinek u ruin budov z období incké říšeExpediční fond rozdává ve třetím kole 224 tisíc korun

Pro dobrodruhy a cestovatele začíná rok 2008 velkou výzvou. Expediční fond v lednu vypisuje 3. kolo soutěže, v němž mezi zajímavé cestovatelské projekty rozdělí 224 tisíc korun.
Podporu Expedičního fondu mají opět šanci získat cestovatelé, horolezci, vodáci, speleologové, dobrovolníci a všichni další dobrodruzi, kteří se v novém roce chystají na akci s výrazným prvkem dobrodružství nebo objevování.

Expediční fond ve svém třetím kole rozdává více peněz než v celém minulém roce dohromady. Získal totiž podporu nových významných partnerů, jimiž se stala cestovní kancelář Adventura, geografický časopis Koktejl, výrobce sportovního oblečení Humi, a Evropská cestovní pojišťovna, která zdarma pojistí všechny vítězné projekty.

Větší finanční příspěvek Expediční fond získává také od svých zřizovatelů, jimiž je cestovatelský portál HedvábnáStezka.cz a Klub cestovatelů Karavanseráj. Dalšími partnery fondu jsou vydavatel české řady průvodců Lonely Planet nakladatelství Svojtka, outdoorový obchod Sambarsport a Sportovní klub vozíčkářů Frýdek-Místek.

Zprávy a reportáže z vítězných projektů přinesou mediální partneři Expedičního fondu: Deníky Bohemia, magazín Koktejl, časopis Travel Focus, HoryDoly.cz, Výletník.cz a časopis Žlutý rozdávaný v autobusech společnosti Student Agency.

Expediční fond a vybrané projekty budou navíc prezentovány na Cestovatelském festivalu v Praze, setkání Cesty v Prosiměřicích pořádaném Klubem cestovatelů Hanzelky a Zikmunda Globe a na outdoorovém festivalu Rajbas Outdoor Kotlík v Blansku.

 

Přihlaste svůj cestovatelský projekt!

3. kolo Expedičního fondu přichází s upravenými a rozšířenými pravidly, která by si měl každý soutěžící pozorně přečíst. Podání přihlášky však nadále zůstává velmi jednoduché – stačí dvě strany A4.

Přijímání přihlášek na emailové adrese projekty@expedicnifond.cz končí v pondělí 4. února 2008 ve 24:00. Kdo přihlášku podá dříve, získá výhodu, že jej hodnotící komise bude moci požádat o případné doplnění informací.

Vítězné projekty budou slavnostně vyhlášeny na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze 16. února 2008. Vítězové budou oznámeni také na stránkách Hedvábné stezky a emailem všem zúčastněným žadatelům.

Vítěze vybírá komise sestavená z partnerů a spolupracovníků Expedičního fondu. Jsou to lidé, které spojuje zájem o cestování a poznávání různých zemí a kultur.

Více informací o Expedičním fondu najdete na expedicnifond.cz.