Cestovatelský festival - Praha

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Karel WOLF, Vydáno dne: 04. 03. 2008

CESTOVATELSKÝ FESTIVALSetkání cestovatelů a dobrodruhů.

Ve dnech 15.-16. března 2008 se uskuteční v Praze 8 v kulturním domě Ládví Cestovatelský festival.


Přednáškový maratón proběhne od 9 do 20h paralelně ve třech sálech (velký, evropský a expediční sál) a široké veřejnosti se prostřednictvím více než čtyřiceti aktivních cestovatelů postupně představí atraktivní destinace z Afriky, Asie, Ameriky, ale také z Evropy. Mnohé z přednášejících bezesporu znáte z jejich pravidelné publikační činnosti v nejrůznějších cestopisných magazínech, nespornou výhodou festivalu je však možnost osobního setkání s těmito cestovatelskými osobnostmi. Hodinové projekce diapozitivů či digitálních fotografií jsou doprovázeny zajímavými hudebními nahrávkami a na závěr každého pořadu proběhnou moderované živé diskuse.

Cestovatelský festival - z minulých ročníků
Cestovatelský festival - z minulých ročníků


Jsme rádi, že i tentokrát budeme moci na Cestovatelském festivalu přivítat vzácné hosty, kterými jsou mimo jiné pražský primátor MUDr. Pavel Bém, který Vás svým emotivním vyprávěním zavede na vrchol Everestu a oblíbený písničkář Jan Burian, se kterým se podíváte do nejkrásnějších koutů tajemného Islandu. Pověstnou třešničku na dortu tvoří autentická ukázka tradičního indonéského tance v podání tanečnic z indonéských ostrovů Bali a Jáva.

Taneční vystoupení
Taneční vystoupení


Z dalšího programu vybíráme: projekce z Jižní Ameriky (Bolívie, Patagonie), Asie (Indonésie, Nepál, Čína a Tibet) či Afriky (Etiopie, Madagaskar, Namíbie, Jižní Afrika, Botswana, apod.). Nebudou chybět ani cestovatelské tipy pro Nový Zéland. V malém sále na Vás čekají neobvyklé pohledy českých cestovatelů na evropské země (Irsko, Švýcarsko, Norsko, Rumunsko, Chorvatsko, Slovensko, apod.).

Přesný program Cestovatelského festivalu naleznete na: www.setkanicestovatelu.cz.

Nedílnou součástí festivalu je miniveletrh s cestovatelskou tématikou a tradiční slosování anketních lístků s možností vyhrát hodnotné dárky – knižní průvodce, outdoorové vybavení, autobusové jízdenky po Evropě, zájezdy s cestovní kanceláří, předplatné cestovatelských časopisů a další atraktivní ceny.