Nekupujte stan v pytli

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík z podkladů Holan Sport, Vydáno dne: 26. 06. 2008

Výstava stanůPostavte si ho a vyzkoušejte

Znáte to sami. Koupíte stan a při první příležitosti zjistíte, že na jeho postavení potřebujete mít vysokou školu a bezvětří a že se do něj navíc nevejdete s batohem a vůbec, že jste si ho koupili blbě.

Tyhle zkušenosti vedou hlavně v předprázdninových obdobích k organizování prodejních výstav, kde si může návštěvník nejen prohlédnout postavené stany, ale taky si do nich vlézt a zkusit si je sám postavit. Snad největší prodejní výstavu tohoto typu pořádá od začátku června firma Holan na výstavišti v Letňanech. V největší hale celého výstaviště jsou k vidění a vyzkoušení téměř všechny stany dostupné na českém trhu – rodinné, turistické i expediční, doplněné spacáky a karimatkami. Souběžně s výstavou probíhá prodej nového zboží za výprodejové ceny v Outdoor-Outletu.

Výstava stanů
Výstava stanů, foto: Holan sport


Hned u vchodu na výstavu dostanou návštěvníci přehled všech nabízených značek a jejich parametrů a katalogy výrobců. Přínosem pro návštěvníky je vidět stany v reálné velikosti a prohlédnout si je zevnitř, což obvykle v outdoorových obchodech není možné. Za asistence prodavačů mohou stan sami postavit a sbalit a případně koupit. Kromě stanů si návštěvníci mohou prohlédnout a vyzkoušet na vlastní kůži spacáky a karimatky ve spacákovém ležení. Na výstavě platí 8% sleva na všechny výrobky, na nové zboží v Outdoor-Outletu je sleva vyšší. Pokud tedy plánujete koupi stanu a nechcete šlápnout vedle, stojí za to výstavu navštívit a stan si pořádně vyzkoušet, i když ani zde není k dispozici pro stavění větrný tunel a umělá průtrž mračen. To už budete muset odhadnout a jestli byl váš odhad správný, uvidíte až při ostré akci. Kromě této výstavy pořádá menší výstavy stanů na svých prodejnách také Rock Point.

Spacákové ležení
Spacákové ležení, foto: Holan sport