Horyinfo ukradeno!

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 09. 10. 2008

Zlý Jandík opět na scéně

"Dne 9. 10. v časných ranních hodinách byl z IP adresy xx.xx.xx.xx s pomocí programu PageNest+Pro/3.11 podniknut pokus o zcizení obsahu databáze článků Horyinfo (HI)"

S pomocí příslušných nástrojů bylo zjištěno, že tento počítač je fyzicky umístěn v objektu na poštovní adrese Novákových 456/8, 180 00 Praha 8 - Libeň, kde sídlí firma Computer design studio, jehož vlastníkem je Ing. Petr Jandík. Identitu útočníka potvrdil i obsah logu webu, kde jsou k dispozici záznamy z této IP adresy, které jsou přímo Petrem Jandíkem podepsané.

Protože však je Horyinfo systém založený na upraveném opensourcovém systému phpRS a opensourcovém diskusním fóru Phorum, webu se nic nestalo, databáze se nezvětšila, zálohy nepřetekly a Horyinfo jede nerušeně dál. Původně jsme chtěli okamžitě podat trestní oznámení na pachatele. Jeho jméno je však natolik neuvěřitelné, že se tají dech. Ano, je to sám vydavatel tohoto serveru a navíc autor většiny ukradených článků! Proto jsme nakonec trestní oznámení nepodali, ale rozhodli se celou věc zveřejnit. Toto byl pokus databázi zcizit pro další použití. Tomu, že si chce autor prohlížet své články doma off-line nevěří ani malé dítě.