Slovácké OUPN 2009

Autor: administrator <jandik(at)cds.cz>, Zdroj: Břeťa Lebloch, Vydáno dne: 16. 03. 2009

Slovácké oupn 17. ročník otevřeného mistrovství Slovácka, ranking ČHS

V sobotu 14. března se do uherskobrodské sokolovny sjelo 20 mužů a 11 žen s cílem poměřit své síly v cestách letošního OUPN, které stavěl Michal Rožek za pomoci Břeti Leblocha a Vojty Hanulíka.

Slovácké oupn 2
Slovácké oupn 2


Kvalifikace žen a mužů probíhala zároveň a lezlo se fleš po předlezení jedním ze stavěčů. Ženy lezly cestu obtížnosti asi 6a a všechny v ní dokázaly topovat a tím postoupit do semifinále. Muži lezli delší, trochu vytrvalostní linii asi za 6b+ a viděli jsme 14 topujících (ti postoupili).Po malé úpravě stěny začalo semifinále. Lezlo se opět na flash. Top v ženské cestě asi za 7a daly a do finále postoupily: Vincourová, Nevělíková, Vlašínová, Ondrová, Svobodová, Švecová a Hnízdilová.
V mužském semifinále (7b) topovali: Ustohal, Sobek, Škrejpek a Nevělík. Spolu s nimi do finále prošli ještě Harna, Potěšil, Žítek, Němý, Šifra a Eichmeier.


Stavba cest
Stavba cest


V 16:00 bylo zahájeno finále žen, které se už lezlo na OS. Dlouhá, vytrvalostní cesta myslím dobře prověřila a rozřadila všechny závodnice. Jedinou chybou na kráse finálovky žen byl chybějící stup v nástupu, který znemožnil malinkaté Janě Vincourové dosáhnout na druhý chyt. Ovšem ani jinak dobře postavené finále žen neurčilo celkovou vítězku a Soňa Hnízdilová spolu s Katkou Švecovou (obě ve finále TOP) musely poměřit svoje síly ještě v superfinále. V tom o třídu nádherným způsobem zvítězila zkušená Soňa Hnízdilová. Na Katku Švecovou zůstalo druhé místo, třetí byla Tereza Svobodová.

Finále mužů slibovalo napínavý souboj. A opravdu jsme na stěně mohli vidět zajímavou podívanou. Trochu předčasně se s finálovkou rozloučil Filip Fufa Harna (10.). V semifinále fantasticky lezoucí Zdenda Ustohal nedokázal dolézt po malých žlutých chytech do odpočinkového madla těsně před stropem (9.). K madlu se dostal Petr Potěšil (8.) a kousek nad něj do prvních stropových chytů nalezli postupně Žítek (7.) a Němý (6.). Těžké kroky do červených obláčů (pracovně nazvaných zastávka u dvou koz) v první ponorce překonali a část dlouhého stropu ukrojili Sobek a Škrejpek (oba na děleném 4. místě). Druhou ponorku atakoval jako první Martin Šifra a nakonec ho to vyneslo na 3. místo. Jen o teč dál se dostal Aleš Eichmeier (2.). Jako jediný ze závodníků dokázal druhou ponorku pokořit Ondra Nevělík. Když už rozvášněné publikum začínalo věřit, že by mohl dolézt až k závěrečnému krýglu a dát top, případně netopýra a otevřít si zavěšeného (mírně zteplalého) lahváče (čímž by získal zvláštní cenu poroty), Ondra spadl. I tak nádherný výkon a zasloužené první místo.

Slovácké oupn - muži
Slovácké oupn - muži


Výsledky finále mužů:

1. Ondřej Nevělík
2. Aleš Eichmeier
3. Martin Šifra
4. a 5. Lukáš Skřejpek a Josef Sobek
6. Miloš Němý
7. Jakub Žítek
8. Petr Potěšil
9. Zdeněk Ustohal
10. Filip Harna
Ženy
Ženy


Výsledky finále žen:

1. Soňa Hnízdilová
2. Kateřina Švecová
3. Svobodová Tereza
4. Kristýna Ondrová
5. - 6. Romana Vlašínová a Karolína Nevělíková
7. Jana Vincourková

Fotky, kompletní výsledky a další na
www.oupn.wz.cz v sekci >>>aktuálně ze závodu<<<
Děkujeme našim sponzorům: Singing Rock, AIX, Hudy sport Zlín, Filtration technology, ČHS, Vichr production, Triop, Hello, Chimpanzee, Varan Outdoor, Barvy - Laky R. Večeřa, Sokol Uh. Brod, Lnice Veletiny, Em-net
 
A dále děkujeme všem, kteří přijeli závodit, pomohli s organizací, fandí nám a mají nás rádi.
Břeťa Lebloch