SP boulderingu Eindhoven

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 13. 06. 2009

Katja VidmarBez české účasti

Poslední závod SP boulderingu v Eindhovenu se koná tento víkend. I když to není nějak fatálně daleko, neúčastní se z našich závodníků nikdo. Pořadatelé ale připravili přímý přenos online a tak se můžete podívat jestli celkově vyhrají Akiyo Noguči nebo Kilian Fischhuber. AKTUALIZACE: Finále: Akiyo Nogušiová, Kilian Fischhuber.Online přenos z Eindhovenu
Online přenos z Eindhovenu


Přímý přenos najdete zde, v sobotu od 11:30 probíhá semifinále, do kterého se kvalifikovaly závodnice Hannah Midtboe, Chloé Graftiaux, Therese Johannesen, Diane Merrick, Melissa Le Neve, Katja Vidmar, Sabine Bacher, Nikki van Bergen, Anne-Laure Chevrier, Olga Šalagina, Anna Stöhr, Alexandra Balakireva, Yulia Abramchuk, Alizée Dufraisse, Emilie Verdier, Cecile Avezou, Mina Marković, Natalija Gros a Akiyo Noguči a závodníci Edward Feehally, Guillaume Glairon Mondet, Timo Tak, Keita Mogaki, Didier Hoarau, Lukas Ennemoser, Klemen Bečan, Michajlo Šalagin, Daniel Andersson, Jernej Kruder , Ferdinand Schulte, Stephane Julien, Tsukuru Hori, Lucas Preti, Francois Kaiser, Gabriele Moroni, Jorg Verhoeven, Kilian Fischhuber, Wouter Jongeneelen a Rustam Gelmanov.

V současné době vede poměrně těsně Rustam Gelmanov před loňským mistrem Fischhuberem, Adam Ondra je momentálně dvanáctý. Náskok Akiyo Nogučiové před Annou Stöhrovou z Rakouska je takový, že pokud to Akiyo nějak fatálně nezvrtá, vyhraje celý seriál.

Program:

Sobota 11:30 semifinále ženy a muži

Sobota 19:00 finále

Sobota 21:30 předání cen

V neděli probihají pokusy o zápis do Guinessovy knihy rekordů v dynamu a různé další akce.

Do finále postupují Natalija Grosová, Chloé Graftiauxová, Olga Šalagina, Cecile Avezouová, Allzée Dufraisseová a Aliyo Nogušiová, dále Rustam Gelmanov, Gabriele Moroni, Klemen Bečan, Kilian Fischhuber, Stéphane Julien, a Edward Feehaly. Pokud platí teorie prosazovaná serveren 8A.nu, že být v semifinále vepředu je nevýhodou, pak má asi nejlepší pozici pro finále Kilian Fischhuber a lepší, než Rustam Gelmanov. Uvidíme v sedm večer.

Konečné výsledky:


1. Akiyo Noguchi JPN 3T4 4B6
2 Natalija Gros SLO 3T5 4B8
3 Olga Shalagina UKR 2T2 4B6
4 Chloé Graftiaux BEL 2T3 4B8
5 Cecile Avezou FRA 1T1 1B1
6 Alizée Dufraisse FRA 0T0 1B1

1 Kilian Fischhuber AUT 4T8 4B7
2 Stephane Julien FRA 2T2 2B2
2 Gabriele Moroni ITA 2T2 2B2
4 Rustam Gelmanov RUS 2T4 3B7
5 Klemen Becan SLO 1T1 3B3
6 Edward Feehally GBR 1T1 2B2
Celkově v seriálu vyhráli Kilian Fischhuber a Akiyo Nogučiová.Katja Vidmar
Katja Vidmar, foto: Petr Jandík