Iphone v outdooru IV - Storm

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík , Vydáno dne: 01. 08. 2009

StormExterní baterie pro iPhone

Další možností, jak prodloužit iPhonu život v exteriéru je dobíjecí baterie Storm firmy More Thing o kapacitě 1800 mAh.Iphone s nasazenýou dobíjecí baterií Storm
Iphone s nasazenýou dobíjecí baterií Storm, foto: Petr Jandík


Baterie umožňuje svou kapacitou nabít vybitý iPhone téměř dvakrát - to dává například možnost pracovat v terénu s MotionX GPS devět hodin. Tvar je krabičkově hranatý a není iPhonu nijak přizpůsoben. Z toho vyplývá značná vaklavost a labilita soustavy iPhone-Storm. Konektor, kterým se STORM připojuje k telefonu, není zrovna pevnostní, takže v kapse nebo batohu může hrozit i samovolný vznik pozice, kdy nemá kontakt a iPhone se ve skutečnosti nenabíjí.

Iphone s nasazeným Stormem
Iphone s nasazeným Stormem, foto: Petr Jandík


Proto je třeba dbát, aby se v kapse nebo batohu soustava iPhone s připojeným STORmem nelámala. Storm není odolný počasí nebo vodě, je to čistě indoorové zařízení a podle toho je třeba s ním zacházet.

Iphone s nasazeným Stormem. Jediným spojujícím prvkem je tenoučký konektor.
Iphone s nasazeným Stormem. Jediným spojujícím prvkem je tenoučký konektor., foto: Petr Jandík


Na horní straně má STORM 4 LEDky, které signalizují stupeň nabití STORMu. Není-li STORM zasunutý do telefonu, lze momentální množství energie zjistit stisknutím tlačítka, kdy se rozsvítí příslušný počet LEDek.

Iphone s nasazeným Stormem Storm, LEDky ukazují stupeň nabití Storm Storm Storm

Cenou 1177 Kč je docela přijatelný poměr cena-výkon a za jediné mínus lze označit mechanickou nestabilitu spojení s telefonem.

Shrnutí:

+

-

Koupit lze u Maczone.cz za 1179 Kč včetně DPH.