SP Barcelona - Adam zlatý!

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík , Vydáno dne: 12. 08. 2009

Vítězové roku 2008 - Maja Vidmarová a Adam OndraPrvní zlatá medaile Adama Ondry!

1.Adam Ondra, 2. Ramón Julian, 3. Sachi Amma. Ženy: 1 Maja Vidmarová, 2-3. Angela Eiterová a Jain Kimová. AKTUALIZACE: VIDEOVideo: finále Adam Ondrafinále Ramón Julian Puigblanque:

Celkové výsledky jsou zde9. 8, neděle, finále mužů: Španělé zaplaťpánbu nahodili server, online přenos zase funguje, ale nijak převratně. Finálová cesta chlapů je hodně těžká. První tři dolezli na 17, 20 a 21-. Ramón Julian se na chvíli zasekl v koutě v horní části cesty, ale dolezl až do znaku IFSC, hodně daleko. kanaďan Sean McColl dolezl jen asi do půlky stěny, i když lezl rychle a vypadal nadějně. Přesto má ale zatím druhé místo za Julianem. Sachi Amma vyklepával v koutku ještě déle než Ramón Julian. V poslední minutě se vydal do převislé plotny, ale Ramóna nepřekonal. A přichází Adam Ondra. Soustřeďte karmu! Adam leze jistě a elegantně. Na fialovém bloku vyklepává méně, než ostatní, v koutku si dovolí zamávat divákům. Ani v něm moc neodpočívá. Už je dál, než Amma. A padá ze znaku IFCS, jako Ramón. Možná měl v koutku přece jen chvilku vyklepávat. Díky lepšímu semifinále je ale před Ramónem. Minimálně druhé místo. Jenže Patxi Usobiaga to fatálně zkazil. Už když dost zvláštně ladil kolem stříbrné boule v půlce cesty, zdálo se, že nemá až tak navrch. Spadl dva kroky nad ní a Adam je vítěz. Hurá, gratulujeme!!!

Vítězové roku 2008 - Maja Vidmarová a Adam Ondra
Vítězové roku 2008 - Maja Vidmarová a Adam Ondra, foto: SALEWA
Vítězové z letošního SP Barcelona i loňských lezeckých Oskarů pěkně pohromadě.


9. 8, neděle, finále žen: Trasa traverzuje stěnou sem a tam, mezi dvěma červenými boulemi je náročný rébus, kde je třeba přebrat nepříznivě nakloněné lišty. Traverz je i po hraně druhé střechy. Začíná Juko Kobajašiová a padá až na jeho konci při výlezu do stěny nad střechou. Slovinka Natalija Grosová úspěšně přebrala traverz uprostřed, odpočívala méně než Juko, ale spadla ze stejného místa, ale podržela další chyt - první místo. Alizée Dufraissová dolezla do stjeného místa, jako Kobajašiová, ale horším výsledkem v semifinále je za ní. Muriel sarkany má magi v prstech. V traverzu, kde ostatní ladily to vzala rovnou a udržela špatně skloněné lišty. To jí možná stálo zbytečně moc sil a je zatím poslední. Mina Markovičová lezla rychleji a měla viditelně víc síly. Poslední minuta ji zastihla na konci traverzu. dostala se o dva chyty dál - vedení. Angela Eiterová z Rakouska skončila na čas, ale dostala se na konec traveru hranou střechy a ještě kus do plotny nad ním, takže jasné vedení. Následující Korejka Jain Kimová vyrovnává výkon Angely Eiterové. Jak poleze Maja Vidmarová? Překoná je, nebo bude superfinále? Bohužel Španělům klekl server, takže máme po přenosu. Snad to spraví alespoň než polezou chlapi. Rébus rozluštila Maja Vidmarová ze Slovinska - výsledkem 71- vyhrála finále.

9. 8, neděle, semifinále: Od 11 hodin probíhá semifinále. Muži a ženy lezou současně, na on sight. První TOP dala Slovjnka Mina Markovič. Z mužů topoval nejprve Adam Ondra, poté Patxi Usobiaga. Tomáš Mrázek skončil s výsledkem 27- na prvním nepostupovém devátém místě. Do večerního finále jdou Adam Ondra (CZE) a Patxi Usobiaga Lakunza (ESP) na prvním místě, dalšími finalisty jsou Sachi Amma (JPN), Sean Mccoll (CAN), Ramón Julian Puigblanque (ESP), Thomas Tauporn (GER) a Jakob Schubert (RAK)
V ženském finále se představí čtyři lezkyně, které topovaly v semifinále, Angela Eiterová (RAK), Jain Kimová (KOR), Maja Vidmarová (SLO) a Mina Markovičová (SLO). Dále postoupily do finále nestárnoucí pětatřicetiletá Muriel Sarkanyová (BEL), Alizée Duraisseová (FRA), Natalija Grossová (SLO) a Japonka Juka Kobajašiová. Finále začíná ve 20:00.

8. 8, sobota: Proběhla kvalifikace na dvou cestách, lezlo se stylem flash. Obě cesty topovalo celkem devět lezců: Sachi Amma (JPN), Valerij Krjukov (UKR), Sean Mccoll (CAN), Magnus Midtbö (NOR), Tomáš Mrázek (CZE), Adam Ondra (CZE), Jakob Schubert (RAK), Patxi Usobiaga Lakunza (ESP), a Jorg Verhoeven (NED). Do semifinále postupuje 26 lezců, ze známých jmen nechybí Ramón Julian Puigblanque, Klemen Bečan, nebo Flavio Crespi, kteří netopovali, ale to zase tak moc neznamená. Skvělý výkon v kvalifikaci neznamená vždy výhodu v dalším kole. Zvláště pak našim borcům, Adamu Ondrovi a zřejmě již uzdravenému Tomáši Mrázkovi, budeme držet palce a těšit se na jejich finálový souboj. Do semifinále nepostoupil David Lama (RAK) a donedávna kvůli dopingu distancovaný Edu Marin (ESP). Ve výsledkové listině se nenalézá původně ohlášená Lucie Hrozová, která se rozhodla nestartovat.

Obrázek stěny najdete zde, postup stavby zde a animaci vztyčení smontované stěny zde (flash).

Program:

neděle 9. 8. 11:00 semifinále, 20:00 finále.

Online přenos: www.top30.es