Manfred Stuffer sóluje 1000m za 3,5h

Autor: Jana Šimková <jrpl(zavináč)seznam.cz>, Zdroj: jana simkova podle www.planetmouintain.com a www.mytendon.co, Vydáno dne: 21. 09. 2009

Pět cest pro radostManfred se většinou o svých výkonech moc nešíří, ale v tomto případě udělal vyjímku, aby tím poukázal na fakt, že i v jeho domovských italských Dolomitech se dá zažít to správné alpinistické dobrodružství. Koncem srpna na planetmountain.com podal zprávu o svém neobvyklém výkonu.

 

14. července vyrazil do oblasti Sella, aby si vylezl sólo svou oblíbenou cestu Geo, stupeň VII. Jak sám popisuje, chtěl si zmíněnou cestu vylézt jen tak. Po prvních délkách si ale uvědomil, že se mu povedlo najít ten správný rytmus. Pohyby následovaly přirozeně, plynule a rychle. Důkazem budiž, že se mu povedlo vylézt 230 metrů obtížnosti VI a VII za pouhých 19 minut.

 

Když sešel zpět k nástupu, využil nabytou inspiraci a vylezl další čtyři cesty, nacházející se v severní stěně Západní věže Meisules: Regenbogen, VII; Quo Vadis, VII; Brusin VI a Brugger Walde VI+. Za nejcennější považuje právě obě sedmičky, ve kterých jsou klíčové kroky po drobných chytech a vyžadují absolutní koncentraci.

 

Svůj výstup začal ve čtyři hodiny odpoledne a v půl osmé večer už stál zpět na parkovišti pod stěnou u svého auta. Jen pro srovnání, normálním smrtelníkům trvá zdolání této stěny 3 – 5 hodin...jednou cestou, samozřejmě.