SP Kirov: Lucka ve finále

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Libor Hroza, Petr Jandík, Vydáno dne: 08. 01. 2010

Lucka Hrozová jde na startLucka Hrozová jede do Kirova

Letošní Světový pohár v ledolezení/drytoolingu začíná tento víkend v ruském Kirovu, kam směřuje i naše zástupkyně Lucka Hrozová. Aktualizace: Lucka ve finále obtížnosti, Jožo a Ďuro v rychlosti

8. 1. 2010 17:40: A ještě zajímavá zpráva o našich slovenských přátelích:

"Jožo Leško na 15. a Ďuro Švingál na 16. míste v rychlosti, postupují do finále". Gratulace na Slovensko.

8. 1. 2010 16:40: Libor:

"Semifinále u kluků: 1. Bendler top. A pak všichni do 8 místa skončili stejně na jednom chytu. Lucka pořád čekala těžká místa a tak lezla na jistotu, ale bohužel pomaleji. Uvidíme zítra."

8. 1. 2010 10:30: Libor hlásí ze semifinále:

"Top dalo celkem 5 holek, z toho tři Rusky. Lucka z nich byla nejpomalejší tak je 5.:-(, za Angelikou Rainer a před Chloe Graftiaux. Ale i tak je to dobré po té diskotékové noci. Teď nám dali jiný pokoj:-). Rychlost Lucka nepůjde. Mráz a dnes i vítr strašně vysiluje."

8. 1. 2010 10:30: Libor:

"Mrzne cca-23 a do toho začalo i foukat. Šílená kombinace:-(.Jeden závodník i když měl ještě jednu minutu na lezení přestal po 7min lézt a nechal se spustit:-(. Protože nevydržel bolest v prstech od mrazu."

8. 1. 2010 07:30: Zpráva od Libora:
"Je to hotel "běs děs". Když už jsem srovnal naděje ruského hokeje. Vypukla pod námi diskotéka až do jedné ráno.:-( jdeme na to. Lucka poleze v cca 12 30 SEČ.

7. 1. 2009 21:17: Zpráva od Libora:

"Z chlapů postupuje z 1. místa Tomilov Maxim. Z 2. místa Bendler, Cordova, Denig, Tomilov Alex, Klammer, Michailov. A pak další... Špička chlapů vypadala hodně vyrovnaná. Uvidíme co dál, ale vsadil bych si letos na Tomilova"Saas Fee světový pohár 2009, Juraj Švingál
Saas Fee světový pohár 2009, Juraj Švingál, foto: Libor Hroza st.


7. 1. 2009 20:23: Zpráva od Libora:

"Jožo první a Ďuro 3 nepostupující:-(. Dost smůla pro oba, měli na podstatně lepší výsledek. Zítra mají na cestu (dnes 6) 8minut. To jim ty prsty umrznou! Dnes se i chlapi kroutili od bolesti z mrazu na rukou. A zítra má mrznout jako dnes. Zamrzla mi kamera. S rychlostí se Lucka rozhodne až na poslední chvíli."

7. 1. 2009 17:23: Zpráva od Libora:

"Nezmrzli jsme :-). Lucka lezla při -23 a jediná dala top:-), ale asi ji ho neuznají, cvakla ho po limitu, ale stejně dolezla s velkým náskokem. Cvaknout top jí se zmrzlýma rukama trvalo cca 20s:-(. Je strašná zima:-(. Kluci slovenští asi nepostoupí.:-(. Ďuro lezl hodně na jistotu a došel na čas a Jožo cca v tom samém místě zase nešťastné spadnul:-). Zítra jdou všichni tři rychlost."

7. 1. 2009 11:00: Zpráva od Libora:

"On line nebude:-(. Venku je -21°C. V izolaci bude tak +10 až 17 a ten tepelný šok bude až 38 stupňů. Tak to bude chtít hned od startu upalovat aby byl cit v rukou:-(. Holek je 20 ze 6 zemí. Kluků 35 z 12 zemí. Čas na kvalifikační cestu 6minut. Holky startují ve 12 30 vašeho času. Teď nepůjde o výsledek, jen o postup z jakéhokoli místa do semifinále. Pohodový hotel se mění v peklo.:-( Ubytovali tady tlupu hokejistů 8-12 let! Neustálý řev už od rána, jako když startuje letadlo:-(".

Tak to byla trochu pesimisticky laděná zpráva od Libora. Je škoda, že online přenos nebude, ale co bychom mohli čekat od organizárotů z země, kde pozítří občas znamená předevčírem. Že online přenos nebude nám potvrdil i zástupce organizátorů Pavel Šabalin, který napsal jen Здравствуйте a odeslal nás na asi Rumuna Alexandru Pauna, který "is responsible for everything". A ten na dotaz odpověděl "The organizers doesn't provide on line video stream." Možná je tam už taková zima, že by jim zamrzly elektrony? Každopádně škoda a doufejme, že nezamrzne Lucka.

Lucka Hrozová skončila vloni na celkovém čtvrtém místě, když ve dvou závodech vybojovala bronz a v jednom byla sedmá. Oproti loňsku na sobě Lucka dále zapracovala a dobrou formu prokázala i na závodech v Auparku v Bratislavě, kde nejen, že povinně vyhrála děvčata, ale dala i finálovku chlapů, kde by dosáhla třetího místa, kdyby se to mohlo počítat. Světový pohár budeme sledovat i díky tomu, že se Horyinfo stalo pro letošní sérii SP jejím mediální partnerem a budeme dostávat čerstvé zprávy z dění. Lucku podporují firmy TIMA, Mikov, Raveltik, Sterling rope, Sir Joseph a nšlo by závodit bez ČHS.Lucka Hrozová vyklepává v Busteni
Lucka Hrozová vyklepává v Busteni, foto: Juraj Švingál starší
Tohle se už teď nebude smět. Po loňském zákazu patních hrotů se v novém ročníku zakazuje i odpočívání za loket.


Prvním zastavením Světového poháru je Kirov v Rusku, kam se Lucka vydala i přesto, že na tuto cestu nedostane od ČHS žádnou podporu. Její šance na celkový výsledek je letos vyšší než vloni a nechce vynecháním závodu přijít o body. V tuto chvíli je Lucka již na místě a Libor hlásí:

"Letadlem do Moskvy a pak vlakem ještě 1000km na severovýchod. Jsme v Kirově. Cesta celkem v pořádku. Mrzne tady jako v Rusku:-(, včera bylo -35 dnes je -21°C:-). Hotel je dost v pohodě. Konstrukce stěny je na skokanském můstku. Rychlost bude jen na ledu. Obtížnost na kamužůech a sem tam ledověj blok. Uvidíme jaké bude zázemí během závodu pro závodníky. To bude pro Lucku hodně podstatně. Místní fungují v tom mrazu jako by nic. To nechápeme. My mrzneme:-(."

Závod v Kirovu začíná zítra ve 14 hodin moskevského času, to jest v 16 hodin středoevropského. Kromě informací od Libora a Lucky, které budeme průběžně zveřejňovat, lze najít další informace na stránkách závodu, kde je program a výsledky.

Program:

7 Ledna

15.30 Zahajovací ceremoniál.
16.00 Prohlídka cesty mužů (kvalifikace obtížnost)
16.10 Prohlídka cesty žen (kvalifikace obtížnost)
16.30 Start mužů kvalifikace obtížnost (čas na cestu – 6 minut)
17.00 Start žen kvalifikace obtížnost. (čas na cestu – 6 minut)


Ledna

11.45 Prohlídka cesty žen
12.00 Start žen semifinále obtížnost (čas na cestu – 8 minut)
12.00 Prohlídka cesty mužů
12.15 Start mužů semifinále obtížnost (čas na cestu – 8 minut)

19.00 kvalifikace rychlosti žen
20.00 kvalifikace rychlosti mužů

Ledna

11.40 Prohlídka cesty žen
11.50 Prohlídka cesty mužů
12.20 Start finále (žen – mužů, čas na cestu 10 minut)

18.00 Start finále duelu v rychlosti.
20.00 Závěrečný ceremoniál


View Larger Map