Fixní jištění na Srbsku

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: OVK Česká Kras - Marťan, Vydáno dne: 16. 04. 2010

Srbsko, Pupek, ParadentózaNeznámý osazuje jištění i tam, kde je lezení zakázáno

Poslední dobou se objevují zprávy, že na Srbsku kdosi přejišťuje cesty, přičemž se zřejmě nejedná o člena OVK ani správce.

Poslední zpráva se objevila v diskuzi na stránkách lezec.cz, o tom, že kdosi navrtal jištění v sektoru Červené stěny (mezi sektory Pupek a Stěna Kotlů), kde není lezecká činnost povolena (NPR Karlštej, viz povolení na stránkách http://skaly.horosvaz.cz).

Podle informací, které jsem jako člen OVK Praha a střední Čechy ověřil u několika dašlích členů pohybujících se v oblasti i správce oblasti, na dotyčného (dotyčné) nemáme kontakt a ten přejišťuje(í) cesty, popř. tvoří nové v místě kde není lezení povoleno (bez vědomí OVK). Podmínky pro prvovýstupy a údržbu jištění stanovují pravidla lezení dostupná na uvedeném webu.

Žádáme tedy dotyčného (dotyčné), aby kontaktoval(i) OVK, nebo přímo správce oblasti. Na únorové schůzi OVK jím byl jemnován Jiří Dědek Rozmajzl, kontatk: jiri.rozmajzl(zavináč)seznam(tečka).cz, po bývalém správci Vaškovi A., který už to nestíhal.

Rovněž prosíme lezce pohybující se v oblasti, aby dotyčnému vyřídili, aby se ozval OVK nebo správci Srbska.

Pokud máte podněty k výměně jištění, můžete je rovněž připojit, brigáda OVK je naplánována na 1.5.2010, poté bude OVK pokračovat v přejišťování případného dalšího vadného jištění.

*** V komentářích se prosím zdržte urážek lezců či ochranářů, názory na stav jištění v Srbsku či jednání dotyčného (dotyčných) jsou však vítány.

Marťan
Martin Tučka


Srbsko, Štítek, Visačka
Srbsko, Štítek, Visačka, foto: Petr Jandík