2. kolo českého poháru v boulderingu

Autor: Jiří Šefl <info(zavináš)horoguru.cz>, Zdroj: Juráš Šefl, info@horoguru.cz, Vydáno dne: 18. 10. 2010

Flash Boulder Bar Brno

V sobotu 16. října se v brněnském Flash Boulder Baru uskutečnil druhý závod českého poháru v boulderingu. Prezentační listina duněla zvučnými jmény, takže se dal očekávat napínavý souboj o přední příčky.

Kvalifikace probíhala systémem flash a zúčastnilo se jí 17 holek a 26 kluků, z kterých do večerního finále postoupilo 8 finalistek a 12 finalistů.
V komorních prostorách Flash Boulder Baru panovala přátelská atmosféra. Prostory, které pořadatelé vyhradili pro diváky, praskaly ve švech. Zatímco osmička finalistek rozcvičovala ztuhlé svaly, čističi čistili před prvními pokusy a stavěč dolaďoval poslední nedostatky, atmosféra v hledišti houstla.


Český pohár v boulderingu, Brno
Český pohár v boulderingu, Brno


Závodnice startovaly podle výsledků z kvalifikace od osmé k první. Závod tak postupně gradoval a jako poslední nastoupila vítězka kvalifikace Věra Kostruhová, která divákům předvedla, jak se to dělá a všechny čtyři bouldry vylezla na první pokus. Druhá skončila Nelly Kudrová se dvěma topy a čtyřmi zónami, která těsně porazila Silvu Nagyovou se dvěma topy a dvěma zónami.
 
Následovala půl hodinka na přestavění bouldrů a rozcvičení a začalo finále kluků. Dvanáct finalistů svedlo těžký souboj s bouldry z dílny Davida Kozla a Radovana Součka. Nakonec velmi těsně vyhrál Honza Chvála před Ondrou Nevělíkem o pokusy na zóny a třetí skončil Kuba Hlaváček.


Český pohár v boulderingu, Brno
Český pohár v boulderingu, Brno


Po vyhlášení výsledků a předání hodnotných cen od sponzorů následoval veselý večírek s uvědomělou zábavou a tancem na dance padu.
 
Nakonec bychom rádi poděkovali všem závodníkům za to, že přišli. Davidovi a Radovanovi za postavení hezkých bouldrů. Flash Boulder Baru za možnost zorganizovat u nich závody. Všem ostatním za pomoc a podporu. A nakonec taky sponzorům za materiální a finanční podporu. Byly to hlavně ČHS, Avion Shoping Park Praha, Rock Empire, Singing Rock, Purebouldering, AIX a Horoguru


Český pohár v boulderingu, Brno
Český pohár v boulderingu, Brno