Jorg Brutscher reje do Hudyho

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 18. 11. 2010

Jindřich Hudeček<br />Rozloučení se Standou Šilhánem - Symbolický  památník ve Skaláku 16. 11. 2008Satirické komentáře k pískovcovému Mistrovi

Jindřich Hudeček platil za pískovcovou legendu a nejen u nás. Jako jediný náš lezec se dostal i do Zakovy knihy Rock Stars, portrétující nejvýznamnější sportovní lezce osmdesátých a devadesátých let minulého století. Zdá se ale, že se dnešní pohled některých Sasíků na Hudyho začíná měnit.

V diskusi na serveru lezec.cz se objevil odkaz na stránku s fotografiemi spárařského mistra Jorga Brutschera, který uštěpačně komentuje fotky Jindřicha Hudečka prášícího a chytajícího se za kruh v Tisé. Fotky najdete na této stránce webu gipfelbuch.de s peprnými komentáři (kliknutím se zobrazí fotografie):

Ein Griff in den Pulverbeutel. Der Meister der Ignoranz... (Sáhnutí do maglajzpytlíku. Mistr ignorance...)
Ringeinhängen auf tschechisch (Cvakání kruhu po česku)
Der Meister beim Pudern, und das überreichlich! (Mistr při přebohatém pudrování)


Svoje závěry si uděláte jistě sami. Jen dodám, že Dr. Jorg Brutscher nabízí na svých stránkách mimo jiné i užitečné informace z výzkumů, kolik vlastně vydrží smyčky, jak se lezou spáry a mnoho dalšího. Jorg Brutscher pořádal nedávno kurz lezení spár v Adršpachu.