Lezecká videa Ondry Smrže

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Pewtr Jandík, Ondřej Smž - Vimeo, Vydáno dne: 25. 11. 2010

Morchella productions na Vimeu

Ondřej Smrž, který produkuje svá videa pod značkou Morchella production na sebe poprvé upozornil kultovní parodií na velkofilm Vertical Limit, který dostal předabováním úplně jiné kouzlo. Letos vyšly z jeho produkce nové zajímavé filmy

Poslední je dokument o boulderistických Hudy Cupech v Bad Schandau na Děčínském Sněžníku, jehož část převzala ČT4:

HUDY Boulder Cups 2010 from Ondřej Smrž on Vimeo.O přelezu extrémně obtížné cesty "Des Kaisers Neue Kleider" na Fleischbankpfeileru ve Wilder Kaiseru jsou další dva Ondrovy kousky. Tuto cestu udělal legendární Stefan Glowacz a přelezl ji celou v kuse bez pádu. Je to jedna třetina proslulé Alpské trilogie, před časem tří netěžších skalních cest Alp. Dnes už jsou i jiné cesty, ale Alpská trilogie má pořád svůj zvuk a zde se můžete podívat, jak Ondřaj Smž zachytil přelez Guido Unterwurzachera. Mimo jiné je tam pěkně vidět, jak si přelezci ulehčují morál více než metrovou smyčkou prodloužené jištění. Jestlipak to tam takhle měl i Stefan Glowacz?

Guido Unterwurzacher: Des Kaisers Neue Kleider from Ondřej Smrž on Vimeo.Víceméně ve stejné době lezl tuto cestu také Ondra Beneš, který tím dokončil celou trilogii. Z tohoto filmu dává Ondřej Smrž k dispozici trailer:

Alpine Trilogy: The Emperor's New Clothes - Trailer from Ondřej Smrž on Vimeo.No a neodolám, abych nepřipomněl ten asi nejlepší kousek - Sherpa Limit:

Sherpa Limit from Ondřej Smrž on Vimeo.