VIETNAM. Promítání v Cross Clubu 13.1.2011

Autor: Veronika Dušánková <veronika.dusankova(zavináč)seznam.cz>, Zdroj: Otakar Vašek, Vydáno dne: 04. 01. 2011

VietnamZemí od hor k tropům.

Tato exotická destinace je stále ne zcela zaplněná turisty. Vzhledem k totalitnímu režimu a dlouhé době nepokojů se světu otevřela teprve nedávno. Je to země nejen rýžových polí a americko-vietnamské války, ale také země nádherné přírody plné orientálních vůní a občas i nepochopitelných cizokrajných mravů.Vietnam
Vietnam, foto: Otakar Vašek


Vietnam, celým názvem Socialistická republika Vietnam je stát v jihovýchodní Asii, na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře. Jeho sousedé jsou Kambodža, Čína, Laos. Hlavním městem je Hanoj. V zemi vládne komunistická strana, která však dovoluje soukromé podnikání. Oficiálním jazykem je vietnamština a hlavním náboženstvím je buddhismus.

Vietnam
Vietnam, foto: Otakar Vašek


Vedoucí úlohu ve státě a společnosti má podle Ústavy Komunistická strana Vietnamu (KSV). Jiné politické strany v zemi oficiálně neexistují. Vietnam je velkým příjemcem zahraniční rozvojové pomoci, která je vedle přímých zahraničních investic nejdůležitějším vnějším zdrojem financí.

Vietnam
Vietnam, foto: Otakar Vašek


Podle mezinárodních standardů je veškerá vietnamská infrastruktura velmi slabě rozvinutá. Nejtíživější situace je v oblasti pozemní dopravy, jejíž úroveň je jednou z hlavních brzd rozvoje odlehlých a horských oblastí.

Přijďte se podívat 13. ledna 2011 od 19,30 hodin na promítání
o této zemi

do Cross Clubu, do kavárny v prvním patře.


Čeká nás zajímavé povídání a fotografie o cestě delší více jak 2000 kilometrů, kterou v roce 2006 podnikl Otakar Vašek skrze Vietnam.

Kromě této cesty má Otakar Vašek na svém erbu i další zajímavé výpady z Čech, například do Jordánska, na Kubu. Rok cestoval a lezl v USA. Organizoval také horolezeckou expedici do Kyrgyzstánu, kde provedli společně s Davidem Šťastným a Markem Holečkem prvovýstup, za který byli oceněni "Výstupem roku". Je spolumajitelem a managerem Hudy Havlíčkova.Info:
Vietnam. Zemí od hor k tropům. (přednáška s promítáním fotografií)
Termín konání: 13. ledna 2011 od 19:30 hodin
Cross Club
Plynární 23, Praha 7 - Holešovice

Zvětšit mapu