Vyvrcholení Evropského poháru v drytoolingu

Autor: Míra Matějec <(at)>, Zdroj: Míra Matějec, Vydáno dne: 16. 03. 2011

 Lucka HrozováDvojité zlato pro Lucku

Rakouská víska Unken hostila v sobotu 19. 2. poslední ze tří závodů Evropského poháru. Rozhodovalo se zde tedy i o celkových vítězích celého seriálu EP. Aktualizace: Video s Luckou HrozovouPředchozí závody:

6.11.2010 Innsbruck – účast z ČR a výsledky: Hrozová 1., Matějec 10., Olt 17.

11.2.2011 Fieberbrunn – účast z ČR – plánovaná Luckou Hrozovou, ale díky špatným informacím o datumu konání přijeli o den později.

19. 2. Unken

Na tento poslední závod se od nás chystala poměrně veliká výprava, složená ze dvou spřátelených skupin - aut a to jednoho z Prahy a jednoho z Brna.

My, (skupina P ve složení Libor „Rebel“ Hroza, Lucka Hrozová, Martina Slabá a já-Míra Matějec) vyrážíme v pátek v podvečer, přespáváme v autě (Transit, lůžková úprava homemade by Rebel) poblíž místa konání a ráno jsme včas na závodišti. První dojmy ze stěny jsou lehce smíšené – poměrně nízká a především téměř kolmá. Je nám jasné, že obtížnost cest bude muset být tvořena technickými kroky, malými chyty a tím pádem to všechno bude více o náhodě.

Na místě už je také skupina „B“ tvořena Radkem „Zobanem“ Lienerthem, Martinou Kratochvílovou a Alešem z Tendonu.  Lucka Hrozová
Lucka Hrozová, foto: Libor Hroza st.


Nakonec nás závodí z ČR pět: Lucka Hrozová, Martina Kratochvílová a po menším rozmejšlení i Martina Slabá - drytoolový benjamínek. Za chlapy já a Zoban. České holky tvoří polovinu závodního pole, v chlapech je 34 startujících. Jsou přichystány 3 kvalifikační cesty pro kluky i pro holky, 2 jsou shodné, holky mají pak ještě jednu lehčí a chlapi jednu těžší. Chlapské cesty jsou poměrně lezitelné a tak nejde jenom o to dát top, ale pokud možno ještě v dobrém čase. Mně se podaří dát 3 topy a postupuji z 10.místa do semifinálové dvanáctky.Zoban
Zoban, foto: Libor Hroza st.


Zobanovi to bohužel v jedné cestě ustřelí poměrně nízko a tak zůstává o 4 místa za branami semifinále. U holek padne taky pár topů, včetně Lucky, ale do finále jde všech 6, a tak jim nemusí být líto, pokud některé něco nevyšlo. 

Chlapské semifinále je stejně jako kvalda stylem flash, bohužel bez předlezení. Takže první závodník jde OS, spadl v prvním kroku, další asi v pátém - v dlouhatánském nátahu…a jdu na řadu já. Moc jsem toho nestihl okouknout. Podaří se mi tento krok přejít a pak ještě pár temp, než mi smekne cepín z mizerného chytu. Nakonec ještě 3 semifinalisté spadnou níž než já a končím na 7.místě. Do finále jde 6 borců, škoda. 

 Míra Matějec
Míra Matějec, foto: Libor Hroza st.


Večerní finále je parádní šou a super atmosféra dává zapomenout na počáteční rozčarování z parametrů stěny. Stěna je krásně nasvětlená, pod ní dav fanoušků čekající na ty nejlepší, kteří jsou přímo pod stěnu dovezeni Hummerem. 

Z ženské izolace vychází jako první Martina Slabá a pouští se do cesty. Prvních cca 7m je v ledu, poté přechod do převisu do šuky (paragánu, čtyřky a kdo ví, jak se tomu ještě říká) a z ní dlouhý nátah do dalšího dobrého chytu. Tento krok se bohužel pro Martinu stává nepřekonatelným.

Martina Slabá
Martina Slabá, foto: Libor Hroza st.


Další nastupuje také Martina, tentokrát Kratochvílová. Dostává se přes led, našponuje dlouhý nátah z šuky a pokračuje dál ještě asi 3 kroky, kde jí vyjede cepín v rozpažce. Horší je, že se při tom cepínem bouchla do horního rtu, který si roztrhla. Po finále jedou na šití.

Martina Kratochvílová
Martina Kratochvílová, foto: Libor Hroza st.


Před Luckou jde Christina Huber. Díky její účasti na všech EP, z čehož na minulém byla 2. (kde Lucka chyběla) má největší šanci na celkové vítězství. Cesta není až tak obtížná, a tak se dostává do topu, kde ale již není schopna cvaknout.

Christina Huber
Christina Huber, foto: Libor Hroza st.


Předposlední (díky součtu časů v topech z kvalifikace) jde Lucka Hrozová, dlouhé nátahy z paragánů ji nedělají problém a podle očekávání dává top.

Lucka Hrozová
Lucka Hrozová, foto: Libor Hroza st.


Následuje už jen Christine Schlesener (vítězka předchozího závodu, ovšem na prvním chyběla) která se sice dostává do topu, ale nezvládne přidat druhou zbraň.

Christine Schlesener
Christine Schlesener, foto: Libor Hroza st.


Lucka je v tomto závodě jasně první a myslí si, že celkové vítězství seriálu EP musí patřit Christině Huber, která objela všechny 3 závody a zde je na 3.místě.  O to větší překvapení na vyhlášení je, když po vyhlášení 1. místa v tomto závodě vyhlásí Lucku i jako celkovou vítězku EP, který vyhrála i přes absenci jednoho závodu. 

 Vitězná Lucka se šekem na 500 EUR
Vitězná Lucka se šekem na 500 EUR, foto: Libor Hroza st.


Finále chlapů je velkolepá podívaná, plná zvučných jmen. Nechybí tu mistr všech mistrů Markus Bendler. Dále Albert Leichtfried, Herbert KlammerBenedikt Purner….to jsou jména, která jsou ve světě cepínů známá.  To že zde i celkově vyhrál Markus určitě nikoho nepřekvapí, druhý zde i celkově Albert. Já se dvěma závody končím na solidním celkovém 10. místě. 

 Herbert Klammer, Markus Bendler a Albert Leichtfried
Herbert Klammer, Markus Bendler a Albert Leichtfried, foto: Libor Hroza st.


Po vyhlášení výsledků ještě chvilku posedáváme se svařáčkem, ale naše plány tímto závodem nekončí, a tak se ještě večer přesouváme do St.Johanu, kde se v neděli a pondělí chystáme do Diebsöfenu něco ukořistit, ale to už je jiný příběh…..

 

Míra Matějec

Výsledky závodu a celkové výsledky: Konečně zde.