Hrozová stříbrná ve Světovém poháru

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 08. 03. 2011

Lucka HrozováPoslední závod rozhodl

Ve dnech 6. - 8. března se uskutečnil finálový závod Světového poháru v ledolezení v ruském Kirově. Naše barvy tam velmi pěkně hájila Lucie Hrozová, která získala stříbrnou medaili v posledním závodě i v celkovém pořadí Světového poháru

V závodě na obtížnost zvítězila Anna Galljamova (Rusko), druhou příčku obsadila naše Lucie Hrozová, až třetí byla díky nedostatečně zaseknutému cepínu největší favoritka Maria Tolokonina (opět Rusko).

Vítězky Světového poháru
Vítězky Světového poháru, foto: Libor Hroza st.


Lucie Hrozová měla šanci i na vítězství, nebýt chyby ruského rozhodčího, který ji chtěl zastavit kvůli domnělému porušení pravidel. Lucie však lezla dál, ale tento incident ji stál čas a koncentraci, takže skončila na vypršení času těsně za Annou Galljamovou. Po závodě podaný protest proti ní jury po prozkoumání videozáznamu zamítla.

Lucka v semifinále
Lucka v semifinále, foto: Libor Hroza st.


Druhým místem na tomto závodě získala Lucie Hrozová současně stříbrnou medaili v celém seriálu Světového poháru se dvěma stříbrnými, jednou bronzovou a jednou bramborovou medailí z jednotlivých závodů. To je dosud historicky nejlepší výsledek českého ledolezení a Lucie Hrozová se tak zařadila mezi největší světové hvězdy tohoto sportu. Podrobnou reportáž si můžete přečíst zde.

Lucka v kvalifikaci
Lucka v kvalifikaci, foto: Libor Hroza st.