SALEWA ROCK SHOW 2011

Autor: Václav Vančura <vendelin.vancura(at)seznam.cz>, Zdroj: Šampón, Vydáno dne: 19. 04. 2011

Johanna ErnstReady to Rock?

Již 3. rokem Salewa AlpineXtreme team cestuje po nejzajímavějších lezeckých oblastech Evropy s cílem setkání s tamní lezeckou komunitou. V letošním roce se RockShow tour koná v průběhu června 2011 v 8 zemích Evropy (Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Německo, Francie, Česká republika, Polsko, Rusko).

Jedná se o unikátní akci, kdy mladí talenti mají možnost strávit jeden nezapomenutelný den s profesionály ze Salewa AlpineXtreme teamu.  Mezi členy teamu jsou taková jména jako Johanna Ernst (Rakousko), Anna Galljamova (Rusko), Florian Riegler (Itálie), Roger Schäli (Švýcarsko) a Michi Wohlleben (Německo). RockShow se snaží o popularizaci lezení, o setkávání lezců z celé Evropy, o předávání poselství lezení: entuziasmu, nových schopností, pohledů, trendů, nových možností.
 
19. června 2011 (v neděli) se Tour stop bude konat v Labáku. Salewa AlpineXtrem team vybere během dne: „Lezec dne“ který vedle věcných cen a poukázky v hodnotě 7.500 Kč může těšit na finále na nejznámějším evropském outdoorovém veletrhu Outdoor Friedrichshafen 14.-17. července 2011 v Německu, kde se setká s finalisty z ostatních zemí RockShow tour. Tam bude vyhlášen „Climber of the Tour“. Vítěz se vedle poukázky v hodnotě €300 dočká VIP vstupenky na legendární RockMaster 2011, každoročně pořádaném v Arcu, a na exkluzivní fotografii se svým oblíbeným lezcem.
 
            RockShow tourstopu v Labáku předchází kvalifikace. Je označena sloganem „CALL FOR CLIMBERS“. Kvalifikace se může účastnit každý, kdo se zaregistruje. Bližší informace ohledně registrace budou zveřejněny na www.salewa.com/rockshow a také na www.hudy.cz.
Kvalifikace se bude konat na stěnách v ČR v první polovině května dle rozpisu v tabulce. Bude probíhat na vybraných cestách, bez izolace. Registrováno bude prvních 50 přihlášených na každou stěnu, vybráni na setkání RockShow v Labáku pak budou první 3 lezci z každé stěny.


Roger Schälli
Roger Schälli, foto: Salewa


            Akci pořádá Salewa exkluzivně ve spolupráci s Hudy sportem. Podrobnější informace naleznete na
      http://www.youtube.com/watch?v=xtLxSsqQalo
      http://www.salewa.cz/               
      www.facebook.com/salewa.rockshow
 
 
Lezecké stěny pro kvalifikaci:

 
Jablonec nad Nisou 3. 5. 2011 17h Makak
České Budějovice 5. 5. 2011 18h Lanovka
Praha 9. 5. 2011 17h Smichoff
Havířov 11. 5. 2011 17h Hotel Impuls Havířov
Brno 12. 5. 2011 15h Klajda
REGISTRACE: http://www.salewa.com/rockshow/cs_cz/


Johanna Ernst
Johanna Ernst, foto: Salewa