Blue Cave Cup 2011

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Milan Dvořáček, rescuejack@seznam.cz, Vydáno dne: 20. 04. 2011

Program Blue Cave Cupdrytoolové závody

14. května proběhne na lezecké stěně Blue Cave v Černožicích Setkání a závod v drytoolingu. Zima sice již skončila, ale i přesto se jistě najdou skalní cepínáři, kteří budou mít chuť si zazávodit. Krom samotného závodu bude možnost vyzkoušet si lezení s cepíny na cvičných cestách pro veřejnost a prohlédnout si speciální ledolezecké náčiní...Plakát Blue Cave Cup
Plakát Blue Cave Cup


Závod:
Připraveny budou dvě kvalifikační cesty s variantami pro ženy a muže (polezou se stylem flash, předlezeny předlezcem:)

Finálovka bude mít mužskou a ženskou variantu, vedoucí ve shodné linii. (po dobu finále bude jako izolace sloužit zdejší boulderová stěna)

Startovné je stanoveno na 100Kč pro závodníky registrované předem přes internet (zapsat se můžete přímo pod článkem, případně nás kontaktujte pomocí emailu: rescuejack@seznam.cz) a 150Kč pro ty, jež nás svojí účastí překvapí až na místě :)

Do finále bude postupovat 8 mužů a 6 žen (počty postupujících se mohou změnit dle účasti v kvalifikaci)

Poleze se s cepíny bez poutek a v lezačkách (tedy bez želez! vzhledem k faktu, že stěna není primárně určena pro drytooling)

Minimální věk závodníka je 15let. Povinné vybavení sestává z: Helmy (CE.UIAA), sedacího úvazku (CE.UIAA), rukavic, lezecké obuvi, cepínů(splňujících především rozměrové parametry).

Doporučené vybavení: Ochranný plexi štítek na helmě, případně helma s mřížkou (tuto si budete moci bezplatně zapůjčit), oblečení s dlouhým rukávem a nohavicemi. Podrobné propozice a časový harmonogram závodu se připravuje. Ceny pro vítěze věnovaly firmy: Yate, Jurek S+R, Tilak, Humi outdoor, Singingrock a Grivel.

Doprovodný program: Akce je určena nejen zkušeným drytoolistům, ale i všem ostatním lezcům, jenž mají zájem si vyzkoušet lezení s cepíny na umělé stěně. Za tímo účelem budou k dispozici dvě cvičné cesty s jištěním Top Rope. Pro nácvik "akrobacií" v převisu bude sloužit cvičná fošna na "paragány". Vše si budete moci vyzkoušet s cepíny Grivel a sedáky Singigrock a otestovat tak vlastnosti tohoto špičkového vybavení. Po dobu akce bude možnost k protažení (bez cepínů) na místní boulderovce. Ke shlédnutí bude i výstavka cepínů a maček ze "sbírek" organizátorů, takže si případní zájemci budou moci v klidu prohlédnout a osahat ledolezecké vybavení. Krom běžného materiálu bude k vidění i speciální rychlolezecké náčiní letošního vítěze Adrex Ice Runu, který celou akci organizuje a materiálově zabezpečuje.

Vstup na akci je volný, přijďte na večerní finále, bude se na co dívat, účast přislíbili velmi zajímaví lezci! O dalším doplnění programu Vás budeme informovat, případné dotazy můžete psát přímo do diskuse pod článkem. Na Vaší účast se těší realizační team Blue Cave Cupu 2011.Program Blue Cave Cup
Program Blue Cave Cup