VIDEO: Jak na Dlaňák a bratři v Alpách

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 18. 11. 2013

Kino na pondělek

Ze záplavy různých videí doporučujeme ke shlédnutí nejprve tři způsoby jak překonat boulder Dlaňák v Ádru, zejména rychlokvaškám komentujícícm na jednom komunitním webu rozhovor se Špekem. No a potom jak se španělští bratři Pouové vydali do Alp je takový doplněk.

Dlaňák

To takhle jednou přišla ke Dlaňáku partička podkrkonošských lezců. Řádně zaprášili, postavili, nakonec vylezli:


Trošku serióznějc k tomu přistoupil Jirous. Řádně namazat, jeden pokus, druhý pokus, třetí pokus..... nakonec vítězství:

No a jak se to má dělat, ukázal Petr Slanina alias Špek. Staré mágo oplácat hadrem, místo nového píseček a hele, ono to funguje ještě líp. Nebo že by to Špek uměl líp jak Jirous? Posuďte sami:Eneo a Iker v Alpách

Legendární španělští bratři Iker a Eneo Pou se vydali za legendárními cestami Alp i za jejich tvůrci. Kromě krásných záběrů z různých kusů Dolomit, hlavně Tre Cime vás určitě zaujme postava v zástěře a nemožném šátku, vypadající jak hajzlbába, ze které se ale vyklubal legendární Il Mago - Manolo Zanola a taky se můžete podívat jak bratři přelezou jeho "Solo per vecchi guerrieri". Taky tam španělsky hovoří Alex Huber o cestě Panorama obrovskými střechami Cimy Ovest v Dolomitech, následně ji bratři přelezou. Poslední kousek je Zahira ve Švýcarsku a k tomu povídání s Beatem Kammerlanderem.

Hardest of the Alps from story.teller on Vimeo.Za dobré tipy děkujeme čtenáři s nickem PrAngl.