Závod Světového poháru v boulderingu v Barceloně

Autor: Veronika Jandíková <introstein(zavináč)volny.cz>, Zdroj: Veronika Jandíková, Petr Jandík, Vydáno dne: 26. 06. 2011

Ve dnech 25. a 26. 6. se uskuteční závod Světového poháru v boulderingu v Barceloně. Naše barvy bude hájit Petra Růžičková. Aktualizace: Petra Růžičkova 24 místo, vítězí Akiyo Noguči a Guillame Glairon-Mondet.

Neděle: Famózním výkonem 4t8 4b4 vyhrála Japonka Akiyo Noguči, která dala všechny finálové bouldery, jeden dokonce na flash. Druhá Američanka Alex Puccio dala jen dva (2t4 3b3), stejně jako třetí Francouzka Melissa LeNeve, která se na třetí místo zařadila jen horším výsledkem semifinále. Čtvrté místo se podařilo Slovince Mině Markovič, pátaá skočila Němka Julioane Wurm. Nedařilo se Rakušance Anně Stöhr, která nedala žádný top a musela vzít zavděk šestým místem.

Mužské finále bylo podstatně těsnější. O jeden bonus zvítězil Francouz Guillaume Glairon Mondet, který úžasně na první pokus vyřešil dynamický mezichyt na trojúhelníku s odrazem na již skutečný chyt vedle na čtvrtém boulderu. Druhý skončil Rus Rustam Gelmanov s mankem jednoho bonusu, který sice nedal čtvrtý boulder, ale uspěl na druhém, který nedal vítězný Francouz. i další místa obsadili Rusové, třetí Dmitrij Šarafutdinov, čtvrtý Alexej Rubcov. Až páté místo zbylo na Kiliana Fischhubera, před závodem lídra Světového poháru.


Sobota: V kvalifikaci obsadila Petra Růžičková 24. místo. To je její zatím nejlepší výsledek ve Světovém poháru. Kvalifikaci vyhrála Japonka Akiyo Noguči před Annou Stöhr a Američankou Alex Puccio. Mužskou kvalifikaci vyhráli Rakušan Kilian Fischhuber a Španěl Ignacio Sanchez Gonzáles.


Mezi favority patří Rus Dimitrij Šarafutdinov, Rakušan Kilian Fischhuber a Francouz Guillaume Glairon Mondet. Mezi ženami očekáváme úspěch např. u Rakušanky Anny Stöhr, Japonky Akyio Noguči nebo u Francouzky Mellisy Le Neve. Naše Petra Růžičková se letos v Eindhovenu dostala na 36. místo a ve Vídni na 31. 

Závod Světového poháru v bouledringu Barcelona

Online přenos zde

Startovní listina zde

Pořadatel: Federatión Espanola de Deportes de Montana y Escalada, Top30 Climbingwalls

Hlavní stavěč cest: Reinhard Fichtinger (AUT)

Prgram: Sobota 25. 6.

 11:00 kvalifikace muži

16:00 kvalifikace ženy

Neděle 26. 6.

11: 00 semifinále

17:00 finále

 Budeme naší závodnici držet palce!