Katalogy Hudy a Petzl

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 06. 07. 2011

katalog HudyHadry a metodika

Letošní jarně letní katalogy Hudy a Petzl jsou k dispozici, Petzl jako obvykle obsahuje základní metodiku, zatímco Hudy hlavně oblečení.Katalog Petzl 2011
Katalog Petzl 2011


Katalog Petzl má na začátku, než se dojde k vlastní nabídce zboží, několik stránek stručné metodiky. Přehledné obrázky se věnují partnerské bezpečnostní kontrole lezecké dvojice a sestupu z jednodélkové cesty se zřetelem na slanění a sebrání materiálu. V oboru vícedélkového lezení se Petzl věnuje výstupu ke kotvícímu bodu po pádu s použitím Tibloků nebo prusíků a dále pravidlům umisťování expresek. Metodická porce pokračuje do ledových hor a popisuje přesmětrovíání partnera do kotvicího bodu při záchraně z ledovcové trhliny.
Adepti bigwallů si mohou zopakovat tahání vaku. Metodický díl končí jištěním dítěte na ferratách a radami pro výběr správné čelovky pro horský běh.

Metodika spouštění
Metodika spouštění
Prusíkování
Prusíkování
Jak zakládat expresky
Jak zakládat expresky


Letošní katalog Petzl je ke stažení zde.

katalog Hudy
katalog Hudy, foto: repro horyinfo


Z titulu, z fotky otočené skoro o 45 stupˇmů aby vypada drsněji, a z mnohých vnitřních stránek katalogu Hudy na nás kouká známá opálená tvář Máry Holečka, občas prostřídaná Editou Vopatovou a Ondrou Benešem. U Hudyho není zvykem dávat do katalogu metodiku, tu vydávají samostatně v sešitech info@HUDY, ale přece jen bývávaly v katalogu občas nějaké ty historky z lezení. V tomto katalogu to už tak není, je to už jen prezentace zboží.

Instrukční kartička HUDY
Instrukční kartička HUDY, foto: repro horyinfo


Letní INFO@HUDY zatím nevyšlo a máme tu už jen metodickou kartičku. Takové karty jsou užitečné, obvykle obsahují základní pokyny co dělat v případě nehody a podobně. Člověk do nich může i ve stresu nahlédnout a uvědomit si co má dělat. Bohužel, u této kartičky byl grafický záměr dodržet šedé a zelené firemní barvy povýšen nad použitelnost. Malý tenký bílý text na světle šedém, nebo světle zeleném pozadí, nebo světle šedý na bílém je problém přečíst i v klidu a dobrém osvětlení. Zkuste to někde v bouřce při svitu zkomírající čelovky, nejspíš neuspějete. Úmysl dobrý, realizace špatná.

Instrukční kartička HUDY
Instrukční kartička HUDY, foto: repro horyinfo