SP ve Val Daone: Zrušeno finále

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 09. 08. 2011

Libor HrozaZávody na přehradě pokazilo počasí

Tradiční zastávkou Světového poháru v lezení na rychlost je přehrada Hydro Dolomiti Enel dam, na jejíž hrázi jsou postaveny nestandardní rychlostní cesty o výšce kolem 20 metrů. Zatímco Liboru Hrozovi se zde nedařilo, vyhráli Rusové Kokorin a Gjadamkinová

V sobotní kvalifikaci se představilo 15 mužů a 15 žen, mezi nimi jediný náš zástupce Libor Hroza, obsazující před závodem lichotivé druhé místo celkového žebříčku. Libor také ve Val Daone vyhrál celý závod v roce 2009, proto byl považován za jednoho z favoritů.Libor Hroza ml. ve Val Daone
Libor Hroza ml. ve Val Daone, foto: Marco Togni


V kvalifikaci se mu bohužel nedařilo, v obou pokusech zakopl a málem spadl, vyšlo to jen na 9. místo časem 17,61, těsně za branami finále. Kvalifikaci vyhrál Stanislav Kokorin (12,33 s) před Lukaszem Swirkem (13,09 s) a Segejem Abdrachmanovem (13,94 s)

Kvalifikaci žen vyhrála jen těsně Ruska Alina Gjadamkina (21,13 s) před Italkou Sarou Morandi (21,17 s) a Polkou Eytou Ropek (22,98 s).

Protože v neděli již od rána vytrvale pršelo, rozhodl předseda jury Jerome Chapelle po dohodě s pořadateli o zrušení celého finále. Vítězi závodu se tak stali vítězové kvalifikace.