Promítání v Cross clubu 6. října 2011 od 19:30 hodin

Autor: Veronika Dušánková <veronika.dusankova(zavináč)seznam.cz>, Zdroj: Petr Kolouch, Vydáno dne: 27. 09. 2011

Pilířem čistěPrvovýstup Západní stěnou Talungu 7.349 m

Po prázdninové odmlce se nyní opět vracíme s naším pravidelným blokem cestovatelských promítání v kavárně Cross clubu v pražských Holešovicích. Zapiště si do diářů, že ve čtvrtek 6.10.2011 od 19,30 hodin proběhne slideshow a vzpomínkové vyprávění na první českou expedici na Talung, která proběhla na podzim roku 2002.Pod ledovcem
Pod ledovcem, foto: Petr Kolouch


Nepálci v roce 2002 v rámci "Roku hor" otevřeli několik vrcholů. Talung ležící na východě Nepálu byl také mezi nimi. Na podzim roku 2002 se tam vypravila kromě japonské expedice i expedice česká, ve složení Martin Otta, Alena Čepelková, Petr Kolouch, Václav Pátek, Tibor Hromádko, Josef Skokan a Palo Jackovič.
Petr Kolouch jako jediný z expedice vystoupil až na vrchol.

Pilířem čistě
Pilířem čistě, foto: Petr Kolouch


Přijďte se podívat na promítání fotografií a zavzpomínat si společně s Petrem Kolouchem na prvovýstup Západní stěnou Talungu ve čtvrtek 6. října 2011 od 19,30 hodin.
Opět v Cross Clubu, v kavárně v prvním patře.

"Dostávám se přes několik sněhových polí. V tomhle kyprém sněhu nejde ani založit jištění. Na délku lana mám jedno dvě jištění ve skalních prazích. Zažívám několikrát strašně nepříjemný pocit, když mně mačky beznadějně sjíždějí po hladké skalní plotně a všude kolem je jen ten sypký krystal." (z deníku Petra Koloucha)


Foto: Petr Kolouch


Info:
Prvovýstup Západní stěnou Talungu 7.349 m. (přednáška s promítáním fotografií)
Termín konání: 6. říjen 2011 od 19:30 hodin
Cross Club
Plynární 23, Praha 7 - Holešovice