Chytnout nebe za kšandy

Autor: Marek Holeček <maraholecku(at)atlas.cz>, Zdroj: Marek Holeček, Vydáno dne: 24. 12. 2011

 35TV film

Přátelé, dávám na vědomí, že 24. prosince 2011, čili na Ježíška, poběží na programu ČT4 Sport od 15:55 můj další dokument "Chytnout nebe za kšandy". Jedná se o hodně uvolněné pokračování dokumentu "Dotknout se nebe". 23
23, foto: Mára Holeček a Zdeněk Hrubý


Nejprve co v něm neuvidíte

Neuvěřitelnou trpělivost mého kamaráda režiséra Karla Jonáka, který vzal na svá bedra těžké břímě a dal se již po druhé s mojí vyšinutostí dohromady. Jeho úloha spočívala v tom, vykřesat z přehršle mých blábolů a filmových záběrů něco, co unese vaše trpělivost a "drahé" obrazovky. Nemám v úmyslu vyjmenovat celý zástup lidí z České televize, jelikož každému z nich bych mohl poděkovat. Nicméně, rád bych ještě vyzdvihl dvě jména - Jakuba a Martina, kteří pořídili filmové záběry z Čech a tím vyvážili můj roztřesený filmový příspěvek pořízený v průběhu expedice.

A teď k tomu co vás čeká

Jelikož se mi zajídala představa standardního modelu expedice neboli jmenovitě - balení, příjezd, pochod, příprava na lezení (divák se již lehce ošívá a kráčí do kuchyně pro brambůrky), čekání na počasí, první pokus,... x-tý pokus (divák již usíná), samotný výstup, závěrečný šťastný pokřik na vrcholu a posléze hrdinové v údolí, kdy jsou unavené tváře protagonistů, tak i diváka u televize již skutečností, o které nikdo nepochybuje. Můžete mě nazývat revolucionářem, ale dal jsem platný pokus seskládat střípky z jedné výpravy, přímo do srdce hor. O pohled na minulost i současnost lezeckého dění jsem poprosil živoucí legendu Josku Rakoncaje. Víc neřeknu ani slovo.

Děkuji za bohatou podporu, které se mi i letos od Vás dostalo. Na oplátku přeji bohatého Ježíška a k tomu spoustu vyplněných snů.

Mára

PS: Po odvysílání bude film "Chytnout nebe za kšandy" k vidění v internetovém videoarchivu České televize - pravděpodobně zde.