Traumtreks Europa

Autor: Vladimír Procházka ml. <(at)>, Zdroj: Vladimír Chroust Procházka, Vydáno dne: 13. 01. 2012

Traumtreks EuropaPrůvodce od Rothera

Poslední přírůstek do rodiny prestižních velkoformátových knih edice Bildband známého mnichovského nakladatelství Bergverlag Rother, v němž Darek Wylezol obrazem i slovem přináší výběr pětadvacítky evropských treků od Středozemního moře až k severnímu polárnímu kruhu, dle autora těch nejkrásnějších.

Vynikající kniha stojí především na jeho vlastních parádních barevných fotografiích, doplněných nemnoha snímky dvou dalších autorů. Vyznačuje se obrazovou dynamikou, velká dramatická panoramata střídají portréty lidí i zviřátek, detaily kytek, nechybí momentky. Popis každého treku je doplněn sloupkem užitečných informací, přehlednou mapkou a výškovým profilem trasy.


Traumtreks Europa
Traumtreks Europa


Ve výběru najdeme méně náročné pětidenní příbřežní túry ve Středomoří s nevelkými výškovými rozdíly, ale také dvoutýdenní vysilující velehorské „dardy“ (Tour du Mont Blanc, Walker´s Haute Route Matterhorn) či „nahoru-dolů-nahoru-dolů“ Korsikou, velkolepý Watzmann... Všehochuť od Grónska (Arctic Circle Trail) a Islandu přes Pyreneje, Mallorcu, východní Alpy a Dolomity až po řecké a turecké pobřeží. A ejhle, je tu i šestidnenní Vysokými Tatrami (zde bych si však uměl představit i zajímavější trasování).
 
Publikace je lákavou pozvánkou, průvodcem i jakousi stručnou encyklopedií v jednom, vedle estetické má vysokou užitnou hodnotu.
 
Celkový dojem podtrhuje střízlivá grafická úprava a precizní tisk na krásném silnějším matném křídovém papíru. Ale lépe vidět než o tom číst. Sběratelský kousek!
 
Ležatý formát 30,7 x 26,6 cm, 224 stran, 218 fotek, 25 mapek a výškových profilů, tuhá plátěná vazba s laminovaným přebalem, cena 49,90,- EUR (D). ISBN 978-3-7633-7054-2
 


Himmelsleitern Patagonien, Feuerland Traumtreks Alpen

Dodejme, že v edici Rother Bildband najdeme celou řadu dalších titulů s množstvím lákavých cílů. Mezi nejzajímavější jistě patří Patagonien und Feuerland, Himmelsleitern (vyhlášené alpské hřebenovky), Traumtreks Alpen – a fůra dalších... Ostatně, podívejte se na www.rother.de .
 
Vladimír „Chroust“ Procházka