Illuminati pro Hrozovou a Matějce

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík podle zpráv Libora Hrozy, Vydáno dne: 21. 02. 2012

Nejtěžší délka cesty IlluminatiDruhý ženský výstup pověstné cesty

Po vítězství Lucky a bramboře Míry v Unkenu se A- tým odebral do Dolomit, aby zkusil pověstnou cestu Alberta Leichtfrieda Illuminati, uznávanou jako nejtěžší mixovou vícedélkovou cestu současnosti. Ve chvíli, kdy píšu tento článek je už Lucka nahoře a Míra dolézá posledních deset metrů. Mají 4. až 7. výstup celkem a Lucka určitě druhý ženský.

Podle zcela čerstvé zprávy Libora Hrozy slavila tato dvojice úspěch. V tuto chvíli je tam již úplná tma a Mirek s Luckou musejí ještě naít slaňáky a slanit. Doufejme, že mají čelovky.

Podle zprávy v pondělí v 19:45 už úspěšně slanili pod stěnu a zbývalo jim sejít takový žlab ve stylu Téryho Kuloáru v Tatrách dolů do tepla.

Zpráva z úterý 21. 2. : Lucka už je zpátky v Praze. Z lezení v tenkých mačkolezečkách má omrzlé palce palce u nohou.

 

Albert Leichtfried, cesta Iluminati
Albert Leichtfried, cesta Iluminati, foto: Petr Jandík

Pod cestu přišli 19. února  v poledne s úmyslem nacvičovat první dvě délky, které mají být těžké. Lucka však spodní dvě drytoolové délky vyběhla na OS, dá se říci skoro s prstem v nose. Za Luckou vylezli první dvě délky ještě Paľo Rajčan a Mirek Matějec. 20. února si dal Mirek spodní drytoolové délky na RP a Lucka vytáhla opět na OS zbytek - třetí drytoolovou délku s výlezem do ledu včetně nejištěného sloupu, o kterém s respektem psala Ines Papert. Poslední délku dolezla Lucka až ke stromu nad vodopádem  za posledních paprské světla. Je to super, srdečná gratulace oběma!

 

Nejtěžší délka cesty Iluminati
Nejtěžší délka cesty Iluminati, foto z přednášky Alberta Leichtfrieda

 

Zdroje: Blog Ines Papert,
Motyčky na Smíchově - přednáška Alberta Leichtfrieda o cestě Illuminati,
Fotogalerie Alberta leichtfieda z prvovýstupu,
Článek na Planetmountain včetně schématu,
fotogalerie z výstupu Ines Papert,
Schéma výstupu bergsteigen.at

Doporučení k léčbě omrzlin na horosvazu