Ostré zbraně a padající led

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 09. 03. 2012

Mrazivá dávka videa na pátek

V poslední době se zrovna v době finále Světového poháru v ledolezení v Kirově objevilo několik zajímavých videí. Podívejte se na Markuse Bendlera a Alberta Leichtfrieda, kteří se podruhé narodili v Japonsku, na Roberta Jaspera v M14 a můžeme si zopakovat Law and Order s Luckou Hrozovou.

Ledový princ, možná spíš král a dlouholetý šampión Markus Bendler se vydali s objevitelem Drylandu a autorem cesty Illuminati Albertem Leichtfreidem do Japonska, kde se těsně vedle nich zřítila skoro půlka ledopádu. Psycho a horror. Svou kamerou to zachytil fotograf Hermann Erber.

Eisprinz Chapter three (with Markus Bendler) - Big Icefall collapse from Berni Kogler on Vimeo.

 

O co méně dobrodružná, o to více gymnastická je nová cesta Ironman Roberta Jaspera, kterou ohodnotil novým stupněm M14. Občase se někdo nechá slyšet, že to je nafouklé. Každopádně, videu to neubírá.

Robert Jasper | 1st Ascent | Ironman from funst on Vimeo.

Naše dosud nejúspěšnější ledolezkyně Lucke Hrozová, jediná lezkyně u nás, která ve svém oboru patří do světové špičky, si vloni jako druhá žena po Ines Papert střihla vloni ještě nejtěžší mixovou sportovní cestu Law and Order M13+. Podívejte se na její portrét, ve kterém už teď chybí nejnovější počin - druhý ženský přelez cesty Illuminati.