FOR OUTDOOR 2012 -PR-

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 16. 03. 2012

Přivítejte jaro v Letňanech

Ve dnech 30.3. -1.4. přivítá návštěvníky PVA EXPA Letňany trojice jarních veletrhů FOR OUTDOOR, FOR BIKES a FOR CARAVAN. Na ploše 20 000 m2 představí návštěvníkům celou řadu novinek z daných oborů.Stánek ČHS
Stánek ČHS, foto: Petr Jandík


;Hlavním záměrem výstavy FOR OUTDOOR je podpora prodeje prezentovaných značek a služeb široké veřejnosti, a tak se zde představí firmy, které mají v nabídce stany, spacáky, batohy, horolezecké potřeby , oblečení, trekovou obuv, potraviny, drogerii a další doplňky, které Vám usnadňují pobyt v přírodě.

Je libo vrtulníček? Dvoumístný, ale rychlý. Ta slečna asi není v ceně :-)
Je libo vrtulníček? Dvoumístný, ale rychlý. Ta slečna asi není v ceně :-), foto: Petr Jandík


V rámci doprovodného programu budou probíhat nejen soutěže, promítání cestopisných a expedičních filmů a přednášky, ale i ochutnávky cestovatelské stravy. Jednou ze zmíněných soutěží je boulderistická soutěž AIX High Jump 2012, kterou pořádáme 31.3. ve spolupráci s Českým horolezeckým svazem a výrobcem lezeckých chytů AIX.

Aix High Jump

Tento závod bude splňovat veškeré podmínky pro mezinárodní uznání zde dosaženého výkonu a soutěžící mohou na oficiálním rekordním profilu vytvořit ustavující český rekord jak v kategorii mužů i žen. Zároveň se mohou pokusit překonat dosavadní světový rekord.


GibbonDalší soutěží, která bude v rámci výstavy FOR OUTDOOR je Gibbon slackline contest - 1. závod série Českého slackline poháru 2012. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet chůzi na těchto napnutých popruzích budou připraveny nižší a jednodušší varianty.


Pro mladé dobrodruhy je určitě velkým lákadlem křest a autogramiáda knihy "Sedm ohňů k Nahanni" kanadského vědce a především dobrodruha Jana Soukupa , který přijal pozvání vydavatele knihy a bude křtu osobně přítomen. V sobotu 31.3. od 11.00 mohou návštěvníci v přednáškovém sále č. 2 zhlédnout 3,5 hodinové pásmo filmů z filmového festivalu Expediční kamera. Věříme, že tuto nabídku zábavy v PVA Letňany vhodně rozšíří i veletrhy FOR BIKES a FOR CARAVAN, které pro Vás připravila společnost ABF, a.s.