Jubilejní Táborový oheň

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Karel Vidimský - Cimbura, Vydáno dne: 22. 03. 2012

Wabi DaněkPozvánka

Na začátku letošního února uplynul rok od návratu živých Táborových ohňů Honzy Dobiáše na scénu! Je to již přes třicet let, co tyto úspěšné večery probíhaly v Malostranské besedě.

Dnes vznikají v Honzově spolupráci s kapelou Sekvoj na scéně pražské hudební kavárny Carpe Diem. Patří jim první nedělní večery každého měsíce vyjma prázdnin, a zatímco Sekvoj jistí hudební část programu, Honza přivádí do každého večera zajímavého hosta, se kterým dělá živý rozhovor. Představil tak divákům např. investigativního publicistu a spisovatele Stanislava Motla, kapelníka legendárních KTO Frantu Hackera a jeho ženu, herečku a spisovatelku Danu Vackovou, kolegu moderátora Vaška Součka, redaktory Country Rádia Veroniku Čičkovou a Milada Schmidta, bývalého šéfa Malostranské besedy Roberta Radostu atd.
 
Novodobé Táborové ohně probíhaly zpočátku jako obměsíčník a teprve na začátku letošního roku se jejich pravidelnost zdvojnásobila. A tak se stalo, že duben bude měsícem, kdypořad oslaví svoje první jubileum - desátý večer! Je to sice teprve malé výročí, ale velkou hvězdu v programu si jistě zaslouží. Bude jí trampský a folkový bard Stanislav Wabi Daněk, tentokrát v trochu nezvyklé roli. Honza Dobiáš ho pozval k velkému živému rozhovoru. A že jeho minulost, to nejsou jenom písničky, ale např. i trampování a horolezectví, bude to povídání určitě hodně zajímavé… Hudební část programu bude tradičně patřit Sekvoji, ale určitě nebude hrát sama - že do strun sáhne i Wabi.
 
Táborový oheň No. 10 v Carpe Diem (Jičínská 4, Praha - Vinohrady, pár kroků od stanice metra A Flora) můžete navštívit v neděli 1. dubna 2012. Začátek je ve 20:00 a není to Apríl ani trošičku!


Wabi Daněk
Wabi Daněk, foto: Jana Slámová