Světový pohár v boulderingu Innsbruck

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 19. 05. 2012

Rustam Gelmanov, Kilian Fischhuber, Sean McCollPět našich

Další kolo závodů série Světového poháru v boulderingu zavítalo pod Martinswand. O postup do finále bude bojovat Martin Stráník, o postup z kvalifikace Ondřej Nevělík. Opět nás budou reprezentovat tři ženy, zraněnou Karolínu Nevělíkovou nahradilla Nelly Kudrová. Aktuálně: Anna Stöhr a Kilian Fischhuber

V ženském finále vyhrála těsně o jeden pokus Rakušanka Anna Stöhr přes Shaunou Coxsey z Británie, třetí Francouzka Melissa le Neve měla o jeden top méně. Celkové výsledky jsou zde.

 

Shauna Coxsey, Anna Stöhr, Melissa Le Neve
Shauna Coxsey, Anna Stöhr, Melissa Le Neve, foto: IFSC TV

 

Ve finále, které přitvrdilo tak, že ani vítěz nedal víc, než dva bouldery ze čtyř, vyhrál jasně Rakušan Kilian Fischhuber přes Rustamem Gelmanovem, startujícím za Rusko a Kanaďanem Seanem Mc Collem. Celkové výsledky jsou zde.

 

Rustam Gelmanov, Kilian Fischhuber, Sean McColl
Rustam Gelmanov, Kilian Fischhuber, Sean McColl, foto: IFSC TV

 

Podívejde se na fotoalbum Ondřeje Nevělíka na Facebooku 

 

  jméno země výsl.   jméno země výsl.
1 Kilian Fischhuber Rakousko 2t5 4b8 1 Anna Stöhr Rakousko 4t7 4b6
2 Rustam Gelmanov Rusko 1t1 3b4 2 Shauna Coxsey Velká Británie 4t8 4b7
3 Sean McColl Kanada 0t 4b4 3

Melissa Le Neve

Francie 3t4 3b4
        20 Nelly Kudrová Česká Republika 0t0 2b6 semi
53 Ondřej Nevělík Česká Republika 1t1 4b8 kval 28 Silvie Rajfová Česká Republika 2t7 4b12 kval
63 martin Stráník Česká Republika 1t2 4b8 kval2 45 petra Růžičková Česká Republika 0t 4b19

 

Semifinále žen i mužů proběhlo od 12:30. Stavitelé ženské bouldery řádně přitvrdili, takže ženskou trojku netopla žádná závodnice a Nelly Kudrová zůstala jako jediná bez topu na konci a 17. místo po kvalifikaci neudržela. Ze ztnámých závodnic nepostoupila do finále Mina Markovič. Finalistkami jsou Anna Stöhr, Jain Kim, Alex Puccio, Shauna Coxsey, Melissa Le Neve,Katharina Saurwein, Akiyo Noguči a Momoka Oda.

V mužském semifinále byl nejúspěšnější Kanaďan Sean McColl, o jeden pokus více má Kilian Fischhuber. Překvapivě nepostoupili Tsukuru Hori, Jeremy Bonder a Guillame Glairon Mondet. Semifinále moc nesedlo Francouzu Loici Gaidiozovi, který stejně jako naše Nelly zůstal bez jediného topu na konci semifinálového pole.

 

Nelly Kudrová je v pohodě 
Nelly Kudrová je v pohodě, foto: Honza Zbranek

 

Do ženské kvalifikace nastoupila jako první z našich Petra Růžičková a na bouldrech, kde kromě síly rozhodovala i technika a nápad, mnoho neuspěla. Výsledek 0t0 4b19 stačil jen na tři místa od konce 48členného závodního pole. O mnoho radostnější pohled byl na Nelly Kudrovou, která se po problémech s lokty opět vrací do formy. 3t7 4b7 ji dostalo na velmi pěkné 17. místo, které je dokonce nejlepším výsledkem její dosavadní závodní kariéry, do semifinále - nejlepší letošní výsledek našich žen. Silva Rajfová sice flashla první boulder, na druhém a třetím ale měla problémy, ale podařil se jí top na pátém. Výsledek 2t7 4b12 a 28. místo odpovídá její současné fotmě.

V mužské kvalifikaci byl nepříjemným překvapením výkon Martina Stráníka 1t2 4b8, který stačil jen na 63. místo, podle záznamů na webu IFSC je to jeho nejhorší umístění v celé jeho mezinárodní kariéře. O 10 míst vepředu skončil na 53. místě s výkonem 1t1 4b8 Ondřej Nevělík, který už má za sebou také lepší umístění. Snad se trochu pochlapí alespoň děvčata.


Na problémech, které postavili Marc Daviet (Šéf), Martin Hammerer, Reinhard Fichtinger startují Ondřej Nevělík 25. v kvalifikační skupině 1, 12. Martin Stráník v kvalifikační skupině 2. 28. Petra Růžičková, 39. Nelly Kudrová, 48. Silvie Rajfová.

Přímý přenos: www.ifcs.tv

Pogram závodu:

pátek, 18.05.2012 
kvalifikace 
10:00 kvalifikace muži
15:00 kvalifikace ženy

Sobota 19.05.2012 
12.30 – 15.30 Semifinále
20.00 finále muži ženy