Zahynul Sepp Mayerl

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 29. 07. 2012

Sepp MayerlPád v Lienzkých Dolomitech

Legendární jihotyrolský horolezec Sepp Mayerl zemřel ve věku 75 let po pádu v Lienzských Dolomitech.

Sepp Mayerl, v horolezeckých kruzích známý jako  „Blasl-Sepp“, známý jihotyrolský horolezec, se v sobotu smrtelně zranil
po pádu v severní stěně Adlerwand u Lavantu, kam chtěl vystoupit, aby se podíval na nově vztyčený kříž. Spadl kolem 9. hodiny z neznámých důvodů, když lezl jako prvolezec a zakládal postupové jištění. Při 15metrovém pádu utrpěl vážná zranění. Jeho partner okamžitě zavolal horskou službu, která začala hned s oživováním. Bouhžel, již během transportu vrtulníkem do údolí bylo oživování neúspěšné a Mayerl byl prohlášen za mrtvého.

Sepp Mayerl
Sepp Mayerl

 

Sepp Mayerl, kterého u nás známe například jako autora cesty Mayerl-Rampe na Grossglockner, byl nadšeným horolezcem a vystoupil na mnoho nejvyšších vrcholů. Ve známost vešel hlavně prvovýstupem v roce 1970 na osmitisícový vrchol Lhoce-Šar (8386 m). Reinhold Messner jej často označoval za svého učitele. Letos se měl na podzim zúčastnit pražského festivalu. Pokud zrovna nelezl, pracoval jako pokrývač na opravách kostelních střech, obvykle bez jištění.

Zdroj: Tiroler Tageszeitung Online