Závod Světového poháru v Imstu

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 11. 08. 2012

Velká účast našich

Další závod Světového poháru v lezení na obtížnost se koná v rakouském Imstu kousek nad Innsbruckem, vzhledem k blízkosti je to poměrně silná účast našich závodníků. Zvítězili Jorg Verhoeven a Momoka Oda, naši dopadli podle očekávání a skončili v kvalifikaci.

Finále

Králem soutěže se stal výkonem 47+ Holanďan Jorg Verhoeven, pro kterého je to první vítězství od roku 2008, nejlepší závodnická léta měl mezi roky 2005 a 2009, kdy byl várazným soupeřem Tomáše Mrázka. Stříbro má Rakušan Jakjob Schubert, který dosáhl o 1 chyt méně a bronzovou medaili si stejným výsledkem finále, ale horším semifinále vybojoval Japonec Sači Amma.

Ženské finále vyhrála Japonka Momoka Oda (60+), stříbrná je Mina Marković (57+), o několik chytů méně dobyla Rakušanka Johanna Ernst (51+).

Semifinále

Mužské semifinále netopoval nikdo. Výkonem 44+ ho vyhrál Ramón Julian Puigblanque před Jakobem Schubertem a Cédricem Lachatem. Ženské semifinále topla Mina Marković jako jediná, druhá Momoka Oda měla 60+ a třetí Johanna Ernst 57.

Kvalifikace

Obě kvalifikační cesty topovalo pět mužů, Sači Amma (JPN), Romain Desgranges (F), Juilian Ramón Puigblanque (ESP), Magnus Midtbö (NOR) a Manuel Romain (F), 10 dalších topovalo alespoň jednu. Z našich dosáhli Petr Čermák výsledek (48. místo - 31+ a 18+), Tomáš Binter (33 a 14+) a Michal Rožek (21 a 16+) se svorně podělili o poslední 50. místo v kvalifikaci. Vzhledem k mládí Petra Čermáka by se dalo doufat ve zlepšení v budoucnu, u Tomáše Bintera by se dalo hovořit o pokračující stagnaci a Michal Rožek ulezl na co měl.

Ženské kvalifikační cesty topovalo obě dokonce 7 žen - Angela Eiter (AUT), Seuran Han (KOR), Hélène Janicot (F), Jevgenija Malamid (R), Mina Marković (SLO), Momoka Oda (JPN) a Katharina Posch (AUT), alespoň jednu cestu topovalo dalších osm. Z našich se umístila nejlépe na 32. místě Tereza Svobodová (33+, 43+), Andrea Pavlincová dosáhla na 35. místo (33+, 22+) z celkem 39 závodnic.


Českou Republiku reprezentují v mužské soutěži Petr Čermák, který letos v soutěži dospělých ještě nestartoval a v juniorech by\l letos nejlépe 15., vloni dvakrát 10. Tomáš Binter mladší - letos v dospělých 55. a 53. místo, vloni v dospělých nejlépe 45., v juniorech nejlépe 12. Tuto dvojici doplňuje Michal Rožek, letos 52. v Chamonix.

V ženské soutěži startují Tereza Svobodová, letos 38. v Briançonu v dospělých a 2. v juniorkách ve Voironu, a Andrea Pavlincová, letos 40. v dospělých v Chamonix a 9. v juniorech v Linci.

Přímý přenos zde:

Program:

Pátek

10:00 kvalifikace muži, ženy

19:00 semifinále muži, ženy

Sobota

19:00 finále muži

20:30 finále ženy

21:45 závěrečný ceremoniál