Světový pohár v boulderingu, Mnichov

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 25. 08. 2012

Boulder World Cup Mnichov logoElita v olympijské hale

Po delší přestávce pokračuje závodem v Mnichově Světový pohár v boulderingu. Přes relativní blízkost dějiště závodu je české zastoupení omezeno jen na Silvu Rajfovou.

Kvalifikace:

Obtížnost byla u žen trefená dobře. Nejlepší Korejka Jain Kim dala všech pět problémů na flash (5t5), všech 5 topů dalo celkem 7 závodnic, posledních 7 netoplo nic a poslední v kvalifikaci, Japonka Juki Matsušima, dala alespoň jeden bonus. Naše Silva Rajfová obsadila s výsledkem 1t1 2b3 41. místo z celkem 51 startujících. Do zítřejšího semifinále postupují všechny od kterých se to dalo předpokládat a žádná favoritka nevypadla.

Mžů se kvalifikovalo 65 ve dvou skupinách. V první flashnul všechno Slovinec Jernej Kruder, do semifinále překvapivě nepostoupil 21. Kilian Fischhuber, který tak ztratil podíl na celkovém vedení SP, o které se před závodem dělil s Rustamem Gelmanovem startujícím za Rusko.. Protože Gelmanov do semifinále postoupil. už tím odsunuje Kiliana Fischhubera na druhé místo, které si při více než stobodovém náskoku na třetího Jakoba Schuberta udrží, i kdyby Schubert vyhrál.

 

Závodí se na boulderech, které postavil tým šéfstavěče Martina Hammerera z Rakouska.

 

Boulder World Cup Mnichov
Boulder World Cup Mnichov

 

Program závodu: 

sobota 25. 8. 

10:00 - 19:00 kvalifikace, Silva Rajfová startuje 24. z 51 účastnic

neděle 26. 8. 

11:30 - 14:00 semifinále

18:30 - 20:00 finále

Přímý přenos bude jako obvykle na www.ifsc.tv